Çinli Kadın Girişimciden Harika Bir Fikir: Ayakkabıda Organikliğe Yönelmek ve El Yapımı Olarak Üretmek!

0
1576
çinli kadından iş fikri

Jiang Qiuju isimli kadın girişimci, Çin’in Hubei eyaletinde bulunan köyünde ürettiği el yapımı bez ayakkabılarla oldukça popüler hale gelmeyi başarmıştır.
çinli kadından kazandıran iş fikri
Evinde hobi olarak yaptığı el işlerini bir sektör haline getirme fikriyle yola çıkan bu kadın girişimci, kendisinin dahi beklemediği bir başarıya imza atmıştır. Geleneksellikten esinlenerek, tamamen kendi elinde ürettiği bez ayakkabılar ile Çin pazarındaki yerini almış ve kısa sürede iyi bir yol katetmiştir.

İlk denemesinde 30 adet üretmeyi başarmış ve bu bez ayakkabılarına 26 – 35 dolar arasında değişen fiyatlar biçmiştir. Çok kısa sürede ayakkabıların satıldığına şahit olunca, daha da iyi şeyler yapabileceğini düşünmüştür ve sadece bez ayakkabı üretimiyle yetinmeyerek, yastık, havlu kutuları gibi yenilikçi fikirlerde bulunarak başka ürünler üretmeyi de başarmıştır.
organik ayakkabı iş fikri
Kadın girişimci, bulunduğu köyünde bu fikirden yola çıkarak çok daha büyük bir kesime hizmet etmeyi ummaktadır. Ayrıca, yerel turizm ürünlerine katkıda bulunabileceğini ümit ettiğini ve diğer kadınların da geleneksel el sanatları yapması için motive olabileceğini de düşünmektedir. Bizce, bu düşüncesiyle bile harikalar yaratmıştır. Kadın girişimcilerimize bir örnek olması dileğiyle, UstaGirişimci ile kalın…

DİKKATİNİZİ ÇEKEBİLİR: EVDE KENDİ ÜRETİMİNİ YAPAN TÜRK BAYAN GİRİŞİMCİMİZE ŞU SAYFA ÜZERİNDEN DESTEK OLABİLİRSİNİZ:)