Cinsiyet Belirleyerek, CEO Maaşına Eş Değer Bir Miktar Kazanmak İster Misiniz?

0
1582
seksörlük nedir, ne kazandırır

Öyle bir meslek düşünün ki; ayda size 30-35 bin TL kazandırsın! Hayır, bir şirket sahibi değilsiniz. Bir şirketin CEO’ suda değilsiniz. Doktor veya yüksek mühendis olma durumunuzda söz konusu değil. Sahip olmanız gereken şey yüksek konsantrasyon ve hızlı çalışan eller. Bahsettiğimiz şey civcivlerin cinsiyetini belirlemek. Ve tam olarak tavuk mu horoz mu sorusunun cevabı ayda 35 bin TL. Bu meslek yıllar öncesinden beri var. Önceleri farklı isimlerle anılsa da günümüzdeki ismi, ‘‘Seksörlük’’
civciv cinsiyeti belirlemek
ABD’ de yılda 60 bin dolara kadar para kazandıran bu meslek, Türkiye’ de son zamanların merak edilen işlerinden oldu. Aslında her dönemde bu mesleği öyle veya böyle icra eden birileri vardı elbet. Fakat profesyonel anlamda bu işi yapmanın şartları; saatte 1000 civcivin cinsiyetini belirleme ve 100 civcivde 1 civciv yanılma payı. Durum böyle olunca bu işi yapan kişi sayısı oldukça az. Bununla beraber çokça seksör istihdam edecek bir sektörde bulunmuyor. Türkiye şartlarında 70-80 seksör bu mesleği sürdürüyor ve tahminlere göre 15 kişilik kadar boş kadro bulunuyor. Civcivlerin cinsiyetlerinin belirlenmesi; bu civcivlerin satılması aşamasında büyük önem arz ediyor. Aynı zamanda yumurta veya piliç eti için beslenecek civcivlerin cinsiyetlerinin bilinmesi gerekiyor.

Usta girişimciler krizleri fırsata çeviren kişilerdir. Tavuk, civciv veya yumurta sektöründe bulunan birçok kişi bilir ki civcivlerin cinsiyetleri çok önemlidir. Çünkü yatırım bunun üzerine yapılacaktır. Böylesine bir krizi fırsata çevirmeyi bilen usta girişimciler bugün birçok küçük ölçekte şirketin bir ayda kazandığı parayı sıfır sermayeyle tek başlarına kazanabiliyor.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.