Dış Ticarete İlginiz Varsa, Bu Eğitimi Kaçırmamalısınız!

0
1271
ankara'da dış ticaret eğitimi

Her zaman farklı alanlardaki uğraşıları ve yenilikçi fikirleriyle karşımıza çıkan kurumlardan olan Ankara Kalkınma Ajansı , MÜSİAD , GENÇMÜSİAD ve Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığıyla ortak yürütülen bir proje olan ‘’Uluslararası Öğrenciler Akademisi (ISA) ’’ 3. Dönem öğrencilerini, mezun ediyor .
uluslararası öğrenciler akademisi
31 Mart Cumartesi Günü üçüncü dönem kapanışının dördüncü dönem açılışının gerçekleşeceği programda Uluslararası öğrenciler eğitim sertifikalarına sahip olacak ve 13 ülke standıyla farklı kültürler bir araya gelecektir. Aralarında Türk öğrencilerinde bulunduğu mezunlar, birçok firma sahibi ve isminden sıkça söz ettiren firmalarla birebir görüşebilecek böylelikle öğrenciler birçok alanda çalışma fırsatı bulabilecekler.

3 ay boyunca uzman hocalar tarafından verilen, toplam 90 saatlik bir ders programına tabi tutulan öğrenciler, birer dış ticaret uzmanı olarak yetişmek için ilk adımlarına attılar. Fabrika gezileriyle, edinilen bilgileri pratiğe dökme imkanı bulan öğrenciler, şehir dışı gezileriyle öğrenirken eğlenmiş oldular. Program tamamen ücretsiz gerçekleşti.

Her kültürden bir parça bulabileceğiniz programda; Yemen Kahvesi, Afgan Pilavı, Çin el yazısı gibi ikramların ve hediyelerin olacağı programa katılım için aşağıdaki formun doldurulması yeterlidir.

Bu form 4. Dönem Uluslararası Öğrenciler Akademisi için ön kayıt olarak kabul edilip, onlarca kişi arasından seçilmenizde şansınızı arttıracak, sizde bu güzel eğitime katılıp bir çok ülkeden gelen gençlerle güzel işlere imza atmak isterseniz kesinlikle katılmalısınız.

https://goo.gl/forms/1uN7MMeQNYEHokXL2

Önceki İçerikGirişimcilikte Özel Bir Yaşam Tarzı Oluşturabilmeniz İçin, 3 Tavsiye!
Sonraki İçerikArılar Polenleri Karıştırdı, Bakın Ortaya Ne Çıktı!
mm
Y B Ü İng/Maliye Bölümünde okuyan Şule Birgül, girişimcilik alanına ilk adımını Change Starter programıyla attı. Uzun soluklu bir eğitim sonrasında RAM ve TUBITAK iş birliğiyle hazırlanan girişimcilik eğitimine devam etti. Aynı yıl içerisinde Avrupa Projeleri alanında kendini geliştirdi ve çeşitli projeler yazdı. Bu projeler kapsamında Avrupa gönüllüsü olarak Bulgaristan'da iki ay kaldı. Türkiye'de yapılmış olan KA3 projesi koordinasyon ekibinde yer aldı, yine bu kapsamda Ankara'da gerçekleşen Avrupa Birliği KA1 Youth Exchange projelerinde gönüllü olarak çalıştı. TUBITAK Bilim Şenlikleri Projesi kapsamında proje yazdı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nda kabul aldığı Uluslararası Öğrenciler Akademisi ile çeviri ve Türkçe okumaları eğitimi aldı. MÜSİAD'ın düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Akademisi'ne katılarak Dış Ticaret Eğitimini tamamladı. Günümüzde STK'lar da aktif rol almakla birlikte, ustagirişimci.com için içerik yazmaktadır.