En Büyük Varlığınızın, ‘’Yaratıcılık’’ Olduğunun 3 Kanıtı!

0
1451
yaratıcılığın girişimciliğe faydası

Eğer girişimcilik aşkı sizi yerinizde durdurmuyorsa ve sürekli bir şeyler üretmeye zorluyorsa, korkmayın. Yaratıcılığınız varsa, maddi imkânda vardır. Bu neden ve nasıl olacak diye sorarsanız sizin için paylaştığımız 3 kanıtı dikkatlice okumalısınız.

1- Girişimcilik Her Geçen Gün Artıyor
girişimcilik faaliyetinde bulunmak
Günümüzde sadece KOSGEB’den, 380 binden fazla kişisinin girişimcilik eğitimi aldığı, eğitim almakla kalmayıp kendi işini kurmak için destek alan kişi sayısının ise yıldan yıla artış gösterdiği (2011 -2 bin 397, 2012- 4 bin 969, 2013- 8 bin 66, 2014- 10 bin 199, 2015-11 bin ) bir ortam mevcut. Durum böyle olunca düşünülmesini istediğimiz tek şey; bu kadar insanın nasıl ve ne yaparak bu desteklerden faydalanabildiği? Sorunun cevabı çok basit. Bu kişiler, bam başka bir oluşumla veya benzer bir konsept üzerinden hareket etseler dahi, yaratıcılıklarını ortaya koyarak yola çıktılar. Amaca ulaşmak ve ortada sorun çözebilecek yaratıcı bir fikir varsa hiç bir şey zor değil.

2- Robotlar İnsanların Yerini Almaya Başlıyor
robotlar insanların yerine çalışıyor
Korkunç bir şekilde gelişme gösteren teknoloji ile beraber insanların yaptığı tüm işler, robotik inovasyonlar ve yapay zekâ uygulamaları ile insanların kontrolünden çıkmaya başlıyor. Çoğu kişi robotların yaptığı işleri sadece depolama ve imalat gibi fiziksel işler olarak düşünüyor olsada, yapay zekâ uygulamalarındaki gelişmelerle birlikte yavaş yavaş bilgi içerikli işlerde robotların kontrolüne geçecek gibi duruyor. Eğer gün gelir ve bunu gerçekten başarırlarsa, yaratıcı olabilmek büyük önem arz edecektir. Bunu kısaca şöyle düşünün; sonuçta robot insan aklıyla üretilmiş ve onlara verilen kapasitenin dışına çıkamayacak bir nesnedir. Ama insan beyni kusursuzdur, sürekli düşünür ve kurgular. Robotlar, insanların yaptığı tüm işleri yapabilecek olsada yeni şeyler üretemez ve fikir ortaya sunamaz. Durum ne olursa olsun yaratıcılığınıza güvenin.

3- İnsanlar Sürekli Yeni Arayış İçerisindeler
yeni arayışlarda bulunmak
Hiçbir şey yapamıyorsanız, şöyle bir çevrenize göz atın. İnsanlar sürekli ortada ve sağdan sola koşuşturma eğilimde. Peki, ne yapıyor ve ne düşünüyorlar? Birincisi, AVM’lerden başka alternatifleri yokmuş gibi düşünüp bu tip yerlere kendilerini bağımlı hissediyorlar. İkincisi, dışarıda gidebilecekleri tek ortamı kafeymiş gibi düşünüp yine kendilerini buralara bağlıyorlar. Fazla değil bundan 10-15 sene öncesinde böyle şeyler ya tek tüktü ya da hiç yoktu. O zamandan sıkılıp bu evreye, bu zamandan da sıkılıp başka bir evreye geçeceklerine kuşkusuz eminiz. Peki, bu nasıl gerçekleşecek? Yeni oluşumlarla yani, yaratıcılığını oraya koymak isteyen insanların müdahalesiyle.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.