En Güncel 16 Teknolojik İş Fikri ve Tavsiyeleri!

0
4870

Teknoloji; telefonlardan bilgisayarlara, internetten onarıma bir dizi endüstriyi kapsayan büyük bir alandır. Eğer sizlerde küllerinden doğmaya çalışan bir teknolojik girişimciyseniz günümüz koşulları, sürekli gelişen teknoloji piyasasından gelir elde etme zamanıdır. Çoğu beceri şu anda çok kazançlı girişimlere dönüştürülebilmektedir. Sadece sizlere ilham verecek kıvılcımları bulmalısınız.
teknolojik işler
Bu alanda kendi işletmenizi kurabilmeniz için çeşitli fikirleri sizler için özetledik. Bunlardan bazıları teknoloji satmayı, bazıları kullanmayı, bazıları belirli becerilere veya anlayışa sahip olmanız gerektiğini vurgulamaktadır.
İşte sizler için günümüzde para kazanma olasılığı yüksek olan bazı fikir ve işler:

1. UX(Kullanıcı Deneyimi) Tasarımı veya Testi Yapma
Bu fikir, bir ürün alarak kullanılabilirliğini, kullanıcıların ondan alabileceği memnuniyeti ve zevki artırmayı amaçlamaktadır. Geliştiricilerle ve web sitesi sahipleriyle birlikte onların yapmış olduğu işleri test ederek, iyi bir kullanıcı deneyimi sağlayıp sağlamadıklarını ve mevcut deneyimlerini nasıl geliştirebileceklerini sağlayarak çalışabilirsiniz.
2. Videolar İçin Akış Hizmeti
Video içerikleri; eğitim videolarından incelemelere, güzellik videolarından yemek pişirmeye kadar milyarlarca görüntüleme almaktadır. Bu videolar daha kolay izlenebilmesi için daha kullanılabilir bir akış hizmeti oluşturmak hiçte fena bir fikir olmamalı.
3. Etkileme(İnternet) Pazarlaması
Günümüzde birçok işletme etkileme pazarlamasını, internete reklam verme ve sonrasında satış yapmanın bir yolu olarak kullanmaktadır. Neden sizde bunun bir parçası olmayasınız? Mesela, birçok markayı ve etkileyicileri bir araya getirmek için bir platform oluşturabilirsiniz.

ÖNERİ: Evde boncuk ve el işi malzeme üretimi

4. Analitik Kurgu
Teknolojik iş fikri için başka bir seçenek ise web sitesi sahiplerinin ve şirketlerin, müşteri verilerini toplamak için kullanabileceği bir çevrimiçi platform oluşturmak olabilir. Sitede nasıl etkileşim kurduklarını, sitenin nasıl performans gösterdiğini ve sitenin nasıl çalıştığını gösteren bir platform?
5. Paylaşım Ekonomisi Platformu/Uygulaması
Paylaşım ekonomisi platformu/uygulaması, insanların bir araya gelerek hizmetlerini ve ürünlerini başkalarıyla paylaşabilmesine izin veren bir sistemdir. Bunu daha da farklılaştırarak ve daha geniş kitlelere hitap ederek ciddi kazançlar sağlanabilmesi gayette mümkündür.
6. 3D Yazıcı
3D yazıcı şu anda muazzam bir ileri teknoloji trendi. Bu yazıcıyı tam anlamıyla kullanabilmek için mürekkep, lazer, metal, plastik ve daha birçok malzemenin bir arada olması gereklidir. Bu sektörün büyük karlarına ayak basmak için ise birkaç yol elbette ki var. Bu yazıcıların daha küçük parçalarını tasarlamak, üretmek veya kod geliştirmek gibi… Hele ki rakip sayınız oldukça az sayıdayken bu alana hizmet etmeyi düşünmek hiçte kötü bir fikir olmaz diye düşünüyoruz.
7. AI(Yapay Zeka)
Açıkçası, eğer bilgi ve beceriniz varsa bu alana yatırım yapmaktan başka bir ileri teknoloji alanını sizlere tavsiye edemeyiz. Bu alanda birçok ilerleme kaydedilmiştir. Ancak hala yapılması gereken birçok şey ve beraberinde gelecek olan kazançlar var.
8. Bir Sohbet Botu(Chat-bot) Geliştirmek
Chat-bot internet ortamında insanlarla konuşabilen ve iletişim kurabilen bir bilgisayar programıdır. Aslında yapay zekanın başka bir örneğidir ve bugün işletmeler için popüler olarak kullanılan bir araçtır. Ayrıca IM botları, akıllı robotlar, etkileşim ajanları ve talk-bot olarak da bilinmektedir. Emin olabilirsiniz ki bugün onlar için oldukça büyük bir pazar var.
9. Canlı Sohbet Platformu
Web sitesi sahipleri ve şirketleri, sitelerine gerçek zamanlı iletişim kurabilmesi için giderek daha fazla canlı sohbet platformu eklemektedir. Dada çok satış yapmak ve müşteri geri bildirimi almak için kullanılmaktadır. Neden sizlerde şirketlere yada web sitesi sakinlerine satmak için bir platform veya eklenti oluşturmayı düşünmüyorsunuz?
10. Bilgisayar Eğitimi
Sizlere basitmiş gibi görünebilir. Bazı insanlar özellikle de daha genç olanlar artık teknolojik dünyayı kabul etmektedir. Ancak değişen teknolojiye ayak uyduramayan da birçok insan bulunmaktadır. Bilgisayar, akıllı telefon gibi şeyleri kullanmak için ek desteğe ihtiyaç duyan ve birinin onlara yardım etmesi için ödeme yapmaya razı insanlar var. Yapacağınız şey onlara bir bilgisayar ve internet kullanmanın temellerini öğretmekle ilgili olabilir. Daha da ileriye gitmek isterseniz veya bazı kod eğitimlerini de derslerinize ekleyebilirsiniz.
11. Pod-Cast 
Podcast; insanların başka insanlarla bağlantı kurmasını ve dinleyiciler arasında bilgi alışverişi sağlamasıyla oldukça popülerlik kazanmaktadır. İnsanların Podcast’lerini kolayca yükleyebilecekleri ve dinleyebilecekleri bir platform başlatmak neden güzel bir fikir olmasın?
12. Teknoloji Üzerine Pod-cast
Youtube kanalı açıp, videolarla insanlara ulaşmak tercih ettiğiniz yöntem değilse podcast’e ne dersiniz? En son icatlar, yenilikler, yeni araçlar, ilgilendiğiniz, tutkulu olduğunuz ve aklınıza gelen her şey hakkında konuşabilirsiniz.
13. E-ticaret platformu
E-ticaret satışından gelir elde eden pek çok kişi var. İnsanların sanal mağaza oluşturmak ve satış yapmak için kullandığı bir dizi popüler platform bulunmaktadır. Ancak çoğu insan ne fiziksel nede sanal bir mağaza oluşturmak için gerekli paraya sahip değildir. Siz eğer onlar için, bir nevi mağazaya sahip olmadan para kazanabilecekleri doğru bir platform kurmayı başarabilirseniz, insanlarında kullanmak için sadece kısmi ödeme yaptığı e-ticaret platformunuzu oluşturabilirseniz iyi kazançlar elde edebilirsiniz. Neden olmasın?
14. Online Randevu Sitesi
İnternet, sadece insanların alışveriş yaptığı veya reklam verdiği bir yer değil, aynı zamanda insanların buluştuğu ve aşık olduğu bir yerdir. Biliyoruz! Piyasa da çok sayıda tanışma platformu, uygulama ve site bulunmaktadır. Ancak sadece en doğru site, insanlara ruh eşlerini, yapımcısına gelir kazandırır.
15. Yeni Bir Sosyal Ağ Sitesi Kurma
Sosyal ağ dünyasında bazı büyük isimler var, ancak her zaman çok büyük ve başarılı değillerdi. Çoğu çok küçük başladı ve sonradan büyüdü. Eğer yeteneğiniz ve bu alana hizmet edecek sağlam bir fikriniz varsa, yeni bir sosyal ağ platformu geliştirmeyi tercih edebilirsiniz. Sıkı bir çalışmayla ve sisteminize bağlılıkla, daha fazla kullanıcıyı çekecek küçük gelirlerle başlayıp daha da büyüyeceksiniz.
16. Robot Yapımı
Elbette kolay bir şey değil bunu kabul ediyoruz ama bir şeyler tasarlama veya inşa etme yeteneğiniz varsa bu dünyaya girmeyi düşünebilirsiniz. Çünkü siz inşa ettikçe veya tasarladıkça farkında olmadan bazı şeyler için parça dahi üretiyor olabilirsiniz.

Usta girişimci olarak tüm bu yazdığımız fikirler tavsiye niteliğindedir ve sadece okuyucularımızın ufkunu genişletmek maksadıyla yazılmıştır.