En Temel İhtiyacı Paraya Çevirmenin Bir Yöntemi;”Mobil Yemek Servisi”

0
1341
catering iş fikri

Catering kavramını bir çoğunuz duymuşsunuzdur. Yemek servisi anlamına geliyor. Bu yazımızda sizlere catering sistemine benzeyen; ancak daha az maliyetle yapabileceğiniz,mobil yemek servisi hizmetinden bahsetmek istiyoruz.
catering işi kurmak
Çevremizde farklı alanlarda faaliyet sürdüren firmalar veyahut kişiler mevcut. Birçok insan sabit bir mekânda, farklı zamanlarda ve farklı yerlerde işlerini ifa ediyorlar. Bu insanların en çok ihtiyaç duyduğu şey ise, beslenme. Kimilerinin kendi bünyesinde yemek hizmetleri varken, kimileri ise bu ihtiyacı dışarıdan karşılıyor. Bizim odak noktamız ise, yemek ihtiyaçlarını dışarıdan sağlayan kişiler ve firmalar. Bu ihtiyaçlarını karşılayan kişi neden siz olmayasınız?
Şimdi düşünelim: Bir inşaat firması, yeni şantiye kuruyor veya belli alanlarda uzman olan elemanlarını farklı şantiyelerinde kısa süreli çalıştırıyor olsun. Firmanın, çalışanlarının nerde olduğuna bakmaksızın yemek ihtiyaçlarını karşılaması gerekiyor. Ve genellikle bu ihtiyacı dışarıdan sağlıyor. Diyeceksiniz ki, firma çalışanların karını doyuruyor mu doyuruyor. Birçok paket servis yapan işyerinden bu ihtiyacı çok kolay bir şekilde giderebilir. Haklısınız. Ancak mevzu şu ki; çalışanlar her gün ayaküstü yemeklerle beslenmek istemiyor. Sıcak, sulu yemek yemeyi daha çok tercih ediyorlar. İşte bu noktada bizim bahsettiğimiz sistem devreye giriyor.
İster mobil bir mutfak(araç içi) oluşturun, isterseniz evde yemekler pişirin ve gerekli yerlere ulaştırın. Dilerseniz bir imalathanede dahi bu işi yapabilirsiniz. Şartlarınız neye elveriyorsa o sistemi uygulayın. İnsanlar sürekli çalışıyor. Sizde çalışanlara en temel ihtiyacı olan yemeği, istediği miktarda ve istediği çeşitte yemek hazırlayıp götürebilirsiniz. Zamanla adınızı duyurup, sabit müşterilerle çalışabilirsiniz. Her şeyden önemlisi para kazanabilirsiniz. Daha da büyüyebilmek ise, sizin usta girişimci ruhunuza kalıyor. İmkânsız diye bir şey yoktur.
İnsanlar eğer hiç ummadığınız bir şeyi yapıyor ve yaptıklarından para kazanabiliyorsa, sizde bir şeyler yapıp para kazanabilirsiniz. Usta bir girişimcinin en temel özelliği; ‘’fırsatları değerlendiren, fırsat yoksa fırsat meydana getiren olmasıdır.’’
Başka bir yazıda görüşmek üzere hoşçakalın.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.