Fiziksel Her Hangi Bir Çaba Harcanmadan, İşinizi Büyütmenin 3 Yolu!

0
1816
iş nasıl büyütülür

İnsanlar “iş büyütme” ifadesini, genelde yapılacak fiziksel harcamaların büyümenin önemli bir parçası olduğunu düşünür. İşinizi büyütme konusunda, daha büyük büro alanlarına açılmanız veya ek işyerleri açmanız önemli olabilir. Ancak, bu tür girişimler her aşamada gerekli değildir. Yani, yeni bir ofis alanına veya ekstra işyerine büyük paralar ödemeden işinizi büyütmenin yollarını arıyorsanız, size 3 önerimiz var:

1-Home-Ofis Çalışabilecek Elemanlar İşe almak
home-ofis elemanı
Daha fazla müşteri çekmek ve daha fazla iş almak için birkaç çalışana daha ihtiyacınız olabilir. Ancak bu, yeni ofis alanlarında ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Günümüzde çok fazla kişi evde, ya tam gün çalışarak ya da vardiyalı iş bölümleriyle verimli bir iş hayatına sahipler. Aslında, bunu yeni işe alacağınız çalışanlarınız için bir seçenek olarak sunarak, daha nitelikli ekip arkadaşlarını takımınıza katabilirsiniz.
Bazı ekip üyelerinizin haftanın belirli günlerinde uzaktan çalışabilmesi için bir zamanlama ayarı yapabilirsiniz. Ardından aynı günlerde aynı takımın üyelerinin ofiste bulunmasını planlayabilir ve böylece önemli projeler üzerinde işbirliği yapabilirsiniz.
Yenilik yönetimi yazılımları ve diğer ofis iletişim araçlarını kullanarak da bilgi paylaşabilirsiniz. Bugünün teknolojisi ile ekip çalışmasının gerçekleşmesi için bir ofis ortamı çokta gerekli değildir.

2-Bayilikleri ve Distribütörlükleri Önemsemek
bayilik almak
Belki de şu anda, ek ürün depolama yapabileceğiniz bir alan ya da geniş bir iş gücünüz olmayabilir. Ancak, daha fazla ürün satmak isteyebilirsiniz. Bu durumda, distribütörle anlaşma yapmak veya yetkili satıcılar edinmek iyi bir seçenek olabilir. Ürünlerinizin büyük miktarlarını daha düşük bir fiyata satın alırlar. Aynı zamanda distribütör ve yetkili satıcılar, size ait çeşitli risklerin bir kısmını üstelenebilirler ve genellikle ürünleri kendileri depolar. Dolayısıyla daha fazla depolama alanı edinmek konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, daha fazla ürün satabilirsiniz.

3-Online Satışa Odaklanmak
online satış yapmak
İşinizi büyütmek istiyorsanız, ikinci bir işyeri açmak için üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bu harika bir fikir olsa da, mali açıdan uygun olmayabilir. Ayrıca, zamanınız da olmayabilir. Ancak bu, işinizi büyütme isteğinizi bırakmanız gerektiği anlamına gelmiyor.,
Bunun yerine, internet üzerinden satışlarınızı genişletmeye odaklanmak çok daha uygun olabilir. Her yıl, internet kullanımı da ve yapılan alışverişlerde giderek artmaktadır. Örneğin, müşterilere doğrudan evlerine nakliye kolaylığı sunan çeşitli siteleri,(hepsiburada, gittigidiyor) hatta dünyaya hizmet verenleri(amazon, aliekspres) düşünün. İnternetin tüketici dünyasına girmemişseniz, büyümek için büyük bir fırsat kaçırıyorsunuz demektir. İnstagram ve Facebook bile ürününüze göre güzel bir fikir olabilir. İnternetten pazarlama yapmaya ufak bir miktar ayırarak büyük işlere imza atabilirsiniz, kolay gelsin 🙂

Yepyeni fikirleri sizinle paylaşmaya devam edeceğiz, bilgiyle kalın.

Önceki İçerikGirişimcilik Faaliyetlerinin En iyi Yapıldığı, 10 Ülke ve Türkiye!
Sonraki İçerikDünya’ya Mal Olacağını Düşündüğümüz, 4 Çevre Dostu Girişim!
mm
Y B Ü İng/Maliye Bölümünde okuyan Şule Birgül, girişimcilik alanına ilk adımını Change Starter programıyla attı. Uzun soluklu bir eğitim sonrasında RAM ve TUBITAK iş birliğiyle hazırlanan girişimcilik eğitimine devam etti. Aynı yıl içerisinde Avrupa Projeleri alanında kendini geliştirdi ve çeşitli projeler yazdı. Bu projeler kapsamında Avrupa gönüllüsü olarak Bulgaristan'da iki ay kaldı. Türkiye'de yapılmış olan KA3 projesi koordinasyon ekibinde yer aldı, yine bu kapsamda Ankara'da gerçekleşen Avrupa Birliği KA1 Youth Exchange projelerinde gönüllü olarak çalıştı. TUBITAK Bilim Şenlikleri Projesi kapsamında proje yazdı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nda kabul aldığı Uluslararası Öğrenciler Akademisi ile çeviri ve Türkçe okumaları eğitimi aldı. MÜSİAD'ın düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Akademisi'ne katılarak Dış Ticaret Eğitimini tamamladı. Günümüzde STK'lar da aktif rol almakla birlikte, ustagirişimci.com için içerik yazmaktadır.