Gelecekte, En Az %30 Büyüyeceğini Düşündüğümüz 5 Sektör!

0
1778
kazandıran iş fikirleri

Usta girişimci ailesi olarak düşük maliyetli çok kazandıran iş fikirlerini sizler için derledik. Yapılan piyasa araştırmaları önümüzdeki on yılda bu sektörlerin yüzde 30 büyüyeceğini gösteriyor. Hadi hep birlikte bakalım.

1.Yapay Ağaç ve Süsleme İşi
yapay ağaç iş fikri
Gelişen teknoloji ve ekonomik büyümeler beraberinde fuarları, ekonomik organizasyonları ve farklı aktiviteleri de beraberinde getiriyor. Kısa süreliğine gerçekleştirilecek organizasyonlar için, çevre düzenlemelerinde yapay malzemeler fazlasıyla kullanılmaya başlandı. Demirden ağaçlar, plastikten çam çitler, yapay halılar bunlardan bazılarıdır. Son zamanlarda bu tip malzemelere talep gün geçtikçe artıyor. Bugün ülkemizde birçok park bahçe düzenlemesinde bile bu yapay malzemeler fazlasıyla kullanılmaya başlandı. Yapay malzeme üretimi yapabilir ve bu malzemeleri hatırı sayılır paralara satabilirsiniz.

2.Bisiklet Kiralama İşi
bisiklet kiralama iş fikri
Bilinçlenen ve spora daha fazla önem vermeye başlayan dünya toplumu artık daha fazla bisiklet kullanmaya başladı. Büyük şehirlerde trafik yoğunluğuna katlanmamak adına insanlar bisiklet kiralayarak işlerini halledebiliyor. Büyük şehirlerin dışında mesire alanları gibi, insanların dinlenmek ve keyifli vakit geçirebilmek için uğrak noktası olarak kullandığı yerlerde bisiklet kiralama işini yapabilirsiniz. Saatlik veya günlük kiralama yapabilir ve yatırımınızı kısa sürede amorti edip büyük paralar kazanabilirsiniz.

3.Yerel Tur Rehberliği
tur rehberliği yapmak
Turistlerin çokça ziyaret ettiği bir bölgede yaşıyorsanız ve yabancı dilinizde varsa bu iş tam size göre diyebiliriz. Gezmek ve tatil yapmak için turistlere turistik yerleri gezdirebilir buraların tanıtımını yaparak çok güzel paralar kazanabilirsiniz. Bireysel olarak çalışabileceğiniz gibi tur yapan şirketlerle anlaşabilirsiniz. Tabi imkânlarınız el veriyorsa kendi rehberlik şirketinizi de kurabilirsiniz. Hangi yolla para kazanacağınız size kalmıştır. Türkiye’nin de turizm potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda bu işten kesinlikle para kazanabilirsiniz.

4.Gurme Kahve Dükkânı Açmak
kahve dükkanı açma fikri
Aslında çok sıradan bir fikirmiş gibi gözükse de doğru yollar izlendiğinde çok fazla getirisi olan bir iş olduğunu sizlerde görebilirsiniz. Kimse size Starbucks vb. büyük firmalarla rekabet edin demiyor. Ama doğru bir lokasyon seçip, özgün bir tatla hizmet verirseniz bu sektör sizi çok ilerilere taşıyacaktır. Közde veya kumda kahveyi çoğunuz duymuşsunuzdur. Ülkemizde bu hizmetleri veren birçok işletme mevcut. Sıcak kum da veya köz ateşinde pişirilen kahve, apayrı bir lezzet ile müşteriye sunuluyor. Sizde formatı biraz değiştirerek bu işe el atabilirsiniz. Bu sektör çokça müşteriye sahip ve güzel paralar kazandırabiliyor.

5.Ekstrem Spor Malzemeleri Satan Bir Dükkân Açmak
ekstrem spor malzemeleri satma fikri
Spora meraklıysanız tamda aradığınız girişim bu diyebiliriz. İnsanlar her geçen gün spora biraz daha ilgili oluyorlar. Özellikle adrenalin dolu doğa sporlarına. Size eşofman takımı satmaktan değil, daha profesyonel doğa sporları malzemeleri satmaktan bahsediyoruz. Kayak, bungee jumping, sörf ve diğerleri gibi. İnsanlar bu sporlara fazlasıyla yönelmiş durumda ve bu sporları yapabilmek için çeşitli ekipmanlara ihtiyaç duyuyorlar. Neden bu ihtiyaçları karşılayan ve bu işten para kazanan siz olmayasınız?

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.Bizi takip etmeye devam edin.