Girişimci Olmak ve Satış Trajınızı Yüksek Tutmak İstiyorsanız, İzlemeniz Gereken 4 Strateji!

0
1637
kolay para kazandıran iş fikirleri

Bu yazımızı, girişimciliğe adım atmayı düşünenler ve para kazanma konusunda ufak tefekte olsa çekinen kişilere bir nebzede olsa yol göstermek amacıyla hazırladık. Yapmış olduğumuz bazı araştırmalar size sunacağımız bazı stratejiler keşfetmemize sebep oldu. Bu stratejiler ise:

1- Aksesuar Alanına Yönelmek
aksesuar satmak
Elektronik piyasasını(TV, PC, Tablet, Telefon…) göz önünde bulundurmanızı istiyoruz. Elektronik aletlerin bir bütün olarak satılması, satıcısına %5-10 arası kazandırırken, bu ürünler için aksesuar satmak belki inanması güç olabilir ama satıcısına %100-1000 arasında kazanç sağlayabilir. Telefon ve tablet kılıf piyasanın ülkemizde bu denli hareketli olmasının sebebi budur. Eğer dikkat çekici tasarımlarla bu piyasaya adım atabilirseniz, kazanmanız oldukça mümkündür. Bu sektörü sadece elektronik için değil hatta ve hatta erkek-kadın aksesuarları içinde değerlendirebilirsiniz. Kazanç tutarları eş değerdir.

2- Hobi Tutkunlarına Hitap Etmek
hobi tutkunlarına satış yapma, iş fikri
Hobisine düşkün olan kişilerin harcadıkları tutarları tahmin edebilmek biraz güçtür. Türkiye’de eğlence ve kültür harcamaların da ara ara düşüşler gözlense dahi, bu tutar 2015 senesinde 14 milyar doları geçkindi. Hobilerinde farklılık göstermesi buna sebep oluyor olabilir. Ancak şu bir gerçek ki insanlar; kayak, resim, fotoğrafçılık, balıkçılık, bahçe işleri, ekstrem sporlar, bisiklet, paten, kitap, sinema, oyuncak ve aklınıza gelebilecek bir çok alana ciddi miktarlarda para harcarken, sizde böyle bir sektöre adım atabilirsiniz.

3- Bölgenizde Olmayan Ürün veya Hizmet Sunmak
en uygun iş fikri nasıl bulunur
Özellikle bazı bölgelerde, birçok ürünü bulabilmek gerçekten çok zor. Şimdi bu yazıyı okuyan hemen hemen herkes, e burada olmasa bile internetten ulaşmak oldukça mümkün, diye düşünebilir. Bizde o zaman şu şekilde yanıt verebiliriz; ister fiili isterseniz internet ortamında neden bu tarz ürünlerin satıcısı siz olmuyorsunuz? Bölgenizde, kim bu ürünleri arayacak olursa olsun internet ortamında Seo çalışmalarıyla, mevcut pazarınızda ise bireysel çabalarınız ve reklamlarla bunu yapabilmek oldukça mümkünken hem de. Böyle bir fikirde analiz etmeniz gereken durum, potansiyel anlamda eksik olduğunu düşündüğünüz ürünlere talep olup olmadığıdır. Bu analiz sizin rotanızı belirleyecektir.

4- Sarf Malzemeleri ve Tek Kullanımlık Ürün veya Hizmet Sunmak
tek kullanımlık ürünler satma, iş fikritek kullanımlık ürünler satmak
Sürekli olarak tekrarlayarak size gelecek olan müşteri, veli nimet kavramının ötesine çok rahat bir şekilde geçecektir. Kim istemez ki? Müşterilerim dönsün dolaşsın yine bana gelsin. Eğer girişimcilikte böyle bir durum yaşamak istiyorsanız, cerrahi anlamda kullanılan protezler, eldivenler, dikiş iplikleri, şırıngalar gibi medikal ürünler sarf malzemelere; günlük lens, kamera, fotoğraf makinesi, plastik eşyalar, karton kutular ve aklınıza gelebilecek birçok üründe tek kullanımlık malzemeler arasına girmektedir. Tüm aklınıza gelen bu tarz malzemelerden bir konsept düşünüp uygulamaya koyabilirsiniz.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.