Girişimcilerin İş Başarısına Ulaşmak İçin, İzleyebileceği 5 Yol!

0
1918
girişimcilerin yolu

1- Yol Gösteren Lider Olun
yol gösteren lider
“Yapmış olduğunuz şeyler, başkalarına hayal kurduruyorsa, onları daha fazla öğrenmeye sevk ve kazanmaya teşvik ediyorsa, siz gerçek bir lidersiniz.”
Usta bir girişimci, takımının kendisini takip etmesini istiyorsa, mükemmel bir örnek oluşturmalıdır.Takımınızın iyi işler yapmasını istiyorsanız, en iyi işi sizin yapmanız gerekir.

2- Alanında En İyi Kişileri Sizinle Çalışmaya Davet Edin
en iyi çalışanı bulmak
Yeni bir iş kuran ve usta bir girişimci olmak isteyen kişinin isteyeceği ilk şey nedir? İşi yönetebilecek sağlam bir ekip. Doğru insanları bulabilmek usta girişimci olabilmeniz için kritik önem taşır. Hiç abartmadan şunu söyleyebiliriz ki: dünyayı değiştirme tutkusu içinde olan insanları yanınıza alın. Bir kaç yanlış kişi seçimi, işinizi bitirmeye yetebilir.

3- Rekabette Hep Önde Olmaya Çalışın
rekabet avantajı
Hangi alanda iş yapacak olursanız olun, kendinizi sizden daha önce kurulmuş olan işletmelerle rekabet halinde bulabilirsiniz.Yada “Rekabette hep önde olmaya çalışın. Hiç bulunmayan veya az rakip bulunan bir sektöre girmiş olsanız bile. Rakipleriniz çabucak yetişeceğinden sürekli yenilik yapmaya ihtiyacınız vardır.


Yapmanız gereken tek şey var; rakiplerinizin girmediği alanları aramak ve o alanda iş yapmak.

4- Her Şeyi İzleyin
izlemek
Çoğu girişimci bu açıdan rahat bir yaklaşım benimsemiştir. Bu nedenle ağır kayıplar yaşadıklarını, bu durumdan kurtulamadıklarını ve işlerinin başarısızlıkla sonuçlandığını açıklamıştır. Bu olumsuzluklarla karşılaşmamak için, kendinizi tepegöz gibi görmelisiniz. Bu size kontrol imkanı sağlayacaktır. Tüm işleyişi izlemek, bilmek ve gerektiğinde müdahil olabilmek başarısızlık riskini azaltacaktır.

5- İnsanları Pazarınıza Teşvik Edin
pazara teşvik etmek
İnsanların işiniz hakkında bilgi edinmesini mi istiyorsunuz?
Peki bu nasıl olacak? İşte tam noktada pazarlama ve tanıtım devreye girer. Sosyal medya, web sitesi, broşür, işletme ismi, yaptığınız işlerin tekrardan insanlara sunulması vs. Aklınıza gelen tüm pazarlama ve tanıtım kanallarından yararlanın. İnsanları etkilemenin ve işletmenize gelmesi için teşvik etmenin en iyi yolu budur.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.