Girişimciliğin, Kadınlar İçin Zamanının Geldiğini Gösteren 7 Neden!

0
1345
kadınlar için girişimcilik

Kadınsanız ve kendi tam zamanlı işinizi kurmak veya ekstradan gelir etmeyi düşünüyorsanız, şimdi başlamak için harika bir zaman. Neden mi? İşte sebepleri:

1- Çalışma Özgürlüğü ve Kendi Şartlarınıza Göre Yaşam İmkanı
girişimciliğin avantajları
Bir işletme sahibi olarak, iş ve yaşam dengesi için çok iyi bir adım atarak hayatınızı yönetebilirsiniz. Bu rüyaya ulaşmak sadece ufak bir gayretle mümkün.

2- Kendiniz İçin Üretim Yapma İmkanı
kendin için çalışmak
Başka biri için çalışmak yerine, kendimiz için çalışmak heyecan vericidir. Girişimciliğin sınırının olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz. Sizde sınırlarınızı zorlayın ve kendiniz için bir şeyler üretin.

3- Toplumsal Cinsiyet Eşitliğinin Varoluşu
toplumsal cinsiyet eşitliği
Geleneksel olarak erkeklere açık olan tüm alanlar, kadınlara da açıktır. Bir zamanlar, kadın CEO görmek yada duymak alışılmadık durumlar arasındaydı. Bugünlerde ise sıradan.

4- Sınırsız Kazanç Potansiyeline Sahip Olabilmek
sınırsız kazanç
Başka biri için çalışırsanız, geliriniz sınırlıdır ve çalıştığınız kişinin cebini doldurursunuz. Kendi işletmeniz için çalışırsanız, gelir potansiyeliniz konusunda hiç bir sınırlamanız yoktur.

5- Çok Az Yatırım Yaparak Kendi İşinizin Sahibi Olabilme İmkanı
az yatırım yaparak iş kurmak
Ekonominin durgun olduğu zamanları tercih etmenizi önerebiliriz. İşiniz için gerekli olan ekipmanları, iş yerini ve hatta iş gücünü daha ucuza bulabilirsiniz. Devlet desteklerinden yararlanmak ise kurulum maliyetinizi bayağı aşağı çekecektir.

6- Birden Fazla Gelir Elde Etme İmkanı
birden fazla gelir imkanı
Bu size zenginliği hatırlayabilir. Girişimci olmanız için asla mevcut işinizi bırakmanızı önermiyoruz. Bunun yerine kendinizi yavaş yavaş usta bir girişimci yapabilirsiniz. Günümüz teknolojisi ve talepleri ile, bir yandan mevcut işinizde çalışabilir, bir yandan ekstra gelir elde edebilirsiniz.

7- İnsanların Yeni Arayışlar İçerisinde Olması
yeni arayışlar
İş dünyasının kontrolü erkeklerde. Sürekli böyle olması standartlaşmayı da beraberinde getiriyor. Piyasanın kadın dünyasına ihtiyacı var. İş dünyasında kadın olmak için heyecan verici bir zamandayız.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.Bizi takip etmeye devam edin.