Girişimcilikte Usta Olabilmenin ve Başarıya Ulaşabilmenin 9 Kolay Yolu!

0
1615
girişimci olanın kolay yolları

1- Bir Hizmetkarın Tutumuna Sahip Olabilmek
hizmetler olmak
Siz kendinizi patron zannedebilirsiniz. Ancak bir işletme sahibi iseniz herkes sizin patronunuzdur. Müşteriler, satıcılar hatta çalışanlarınız bile. Bu üç grubu ve hatta daha da fazlasını mutlu etmek sizin elinizde. Patron siz değilsiniz.

2- İş Planına Sadık Kalabilmek
iş planı
Bunu sizde bir çok işletme sahibi gibi hafife alabilirsiniz. Ancak sizi belirsizliklerden kurtaracak tek şey budur. Özen göstermenizi, özellikle istiyoruz.

3- İnsanlara Değer Verebilmek
insana değer vermek
İşletmenizi, o ilk günkü heyecanla devam ettirmenin en iyi yolu; insanlara ve insanlığa değer vermenizdir.

4- Rekabetçi Olabilmek
rekabet etmek
Ustalığın en önemli adımlarındandır. İyi rekabet için; müşteriye hızlı yanıt verin, verimli çalışın ve gerekiyorsa küçük kar marjı düşürün. Uzun vadede piyasada kalabilmeniz buna bağlıdır.

5- Küçük İşler İçin Bir Elemana Sahip Olabilmek
basit işleri bir başkasına yaptırmak
Küçük işleriniz için, bir elamana sahip olun. Eğer küçük işleri kendim yaparak tasarruf sağlarım diye düşünürseniz, gelirinizi katlayacak işleri yapmaya vaktiniz kalmayabilir. İşletmenizin geleceğine doğrudan etkisi olan, zaman kavramını heba edersiniz.

6- Müşteri Porföyünü Genişletebilmek
müşteri genişletmek
Müşteriniz olmadan bir iş yapmanızın hiç bir mantığı yoktur. Bu yüzden elinizden geldiğince daha çok insanla tanışın ve onları potansiyel müşteriler haline getirin.

7- Çalışanlara Karşı Cömert Olabilmek
çalışanı mutlu etmek
Çalışanlarını ödüllendiren bir işletme sahibi olursanız, onlar sizin için daha fazla çalışır ve işinizde daha başarılı olur. Motivasyonun önemli bir kavram olduğunu biliyor olmalısınız.

8- Sağlığa Dikkat Edebilmek
sağlık
Yapabildiğiniz kadar egzersiz yapın, sağlıklı gıdalar tüketin ve yeterince uyuyun. Bunları yaparak, gün içerisindeki enerjinizi en üst düzeyde tutabilir, enerjinizi de işinize yansıtabilirsiniz.

9- Fikirleri Test Edebilmek
fikir test etmek
Bir fikri direk uygulamaya dökmek, sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Fikriniz hakkında görüş alabilmeniz dahi, başarılı olmanıza katkı sağlayabilecekken böyle bir hata yapmaktan kaçınmalısınız.

SONUÇ
Usta bir girişimci olmak için diğer girişimcilerden mümkün olduğunca çok şey öğrenin, ürününüzü veya fikrinizi denemeden önce test edin ve asla vazgeçmeyin. Fikriniz tutku, sıkı çalışma ve kararlılıkla birleşerek başarılı bir iş haline gelebilir.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.Bizi takip etmeye devam edin.