Girişimcilikte Verimli Olabilmeniz Adına, Bilmeniz Gereken 5 Gerçek!

0
1965
girişimciliğin kuralları nedir

Hayatta önemli şeyleri gözden kaçırmanın ne kadar kolay olduğunu hepimiz kabul etmeliyiz. Meşguliyet ve standart yaşam beynimizi yavaşlatmakta bu durumda verimliliğimizi olumsuz olarak etkilemektedir. Çoğu şeyin yaşayarak öğrenileceğini varsaysakta, okuyarak ve tecrübe dinleyerekte kendimizi yetiştirmemiz aynı zamanda yönlendirmemiz mümkündür.
Sizlerle paylaşacağımız 5 maddelik listeyi önce okumanızı, verimliliğinizi artırmak istediğinizde de bir kaynak olarak elinizde bulundurmanızı istiyoruz. İşte sizin için 5 madde:

1. Bir İşle Meşgul Olmanız, O İşte Verimli Olduğunuz Anlamına Gelmez
bir işle meşgul olmak
Sizden tüm insanları gözden geçirmenizi istemiyoruz. Sadece çevrenizi ufakta olsa kontrol etmenizi istiyoruz. Herkes bir işle meşgul değil mi? Bunu eğer kabul ettiyseniz, bir soru sormak istiyorum. Bu insanlardan kaç tanesi gerçekten bir ürün/hizmet üretiyor ve başarılı oluyor? Başarı veya üretim, bir faaliyette bulunmakla oluşmaz. Faaliyetlerinize ne kadar odaklandığınız size başarıyı ve üretimi getirir. Ancak odak noktanız, zamanınızı verimli kullanmanızı ve verimli üretim yapmanızı sağlayabilir. Meşguliyetiniz değil.

2. Başarısızlık, Büyük Başarıların Önceliğidir
başarısız olmak
Başarısızlığı kabul etmeden, gerçek başarıyı deneyimleyebilmeniz oldukça zor. Hatalarınız olmadan, yanlış yolda olduğunuzu anlayamaz ve buna müdahale edemezsiniz. İnsanoğlunun şöyle de bir özelliği var: En büyük hamlesini genelde en sinirli ve en sıkışmış olduğu zamanlarda yapar. İnsanı farklı düşünmeye, kalıbının dışına çıkmaya ve hataların çözümünü görmeye zorlayan şey, aslında şimdiki zamandır. Hatalarınızı pişmanlığınız olarak değil, kabiliyetinizi artıran etkenler olarak görün.

3. Korkunuz, Pişmanlığınızın En Büyük Kaynağıdır
korkmak
Risk almaktan korkmamalısınız. Başınıza gelebilecek en kötü durumu ölüm olarak nitelendiriyorsanız eğer, risk sizi öldürmez. Ancak korkularınız, hala hayatta iken benliğinizin kendi içinizde yok olmasına sebep olabilir. Bu durumda hayatta iken başınıza gelebilecek en kötü şeydir. Biraz cesaret.

4. Kendinizi Yansıtın, Başkasının Düşüncesini Değil
kendini yansıtmak
Eğer bir şey yapabileceğinize inanıyor ve kendinize güveniyorsanız, görüşlerin veya başkalarının sizi engellemesine müsaade etmeyin. Bencil olmanızı değil, kendinize kalmanızı istiyoruz. Bunu da ancak, başkalarının ne düşündüğünü ve ne yaptığını önemsemeden başarabilirsiniz.

5. Kendi Tercihlerinizle, Yaşamınıza Yön Verirsiniz
yaşama yön vermek
Kimse kimseyi, karar almaya ve tutkularından uzaklaşmaya zorlayamaz. Şuan yaşadığınız tüm koşullar, sizin tercihinizdir. Geleceğinizde. Bir gün hayatınıza yön vermek için hareketlenmeye karar verirseniz, olmak istediğiniz yerin dibinde değil, zirvesinde olmaya çalışın.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.