Göktuğ Oğuz ve Haldun Uraz, Unnado!

0
1734
unnado'nun kurucusu

Göktuğ Oğuz ve Haldun Uraz ikilisi, e-ticaretin yaygınlaşması ve ülkemizin doğurganlık hızı arasında bağlantı kurarak, bu iki alanı birleştirebilmenin bir fırsat olduğunu tahmin ediyorlardı. Kendilerini, küçük çocuklu ailelere uygun fiyatlı ve sezonluk ürünler sunabilmek adına internetten, bu şekilde alışveriş yapılabilecek bir siteye adamaya karar verdiler. Bu düşünce ile 2010 tarihinde ‘’Unnado’’ isimli site doğdu. Bu Web sitesi, ziyaretçilerin günlük güncellenen kampanyalardan yararlanmasına üyelik sistemi ile imkan veren bir anne, bebek ve çocuk sitesidir.

Bu ikilinin bir araya gelmesini sağlayan ise, Göktuğ’nun Microsoft ve Sony’de bir süre çalıştıktan sonra Yellow Pages’te çalışması oluyor. Burada çalışan ve sistem mühendisi olan Haldun ile Göktuğ bu sayede ortaklık kuruyor.

Not: Yellow Pages, firmalara yerel arama, dijital haritalar, KOBİ’lere özel mobil uyumlu web siteleri ve mobil siteler, bayi ve franchise web siteleri, online yayıncılık ve reklam, coğrafi koordinat belirleme gibi alanlarda hizmet veren bir şirkettir.

Burada çalışırken her ikisi, kendi işletmelerini kurabilmek için düşünmeye başladılar. Bunun üzerine Unnado’nun ilk müşteri kaynağını oluşturabileceğini düşündükleri, bir başka girişimcinin anneler için kurduğu bir forum sitesi akıllarına geldi. Bu akıl, onların ağlarını genişletebilmesini sağlayacak önemli bir etkendi. Ki öyle de oldu, başarabildiler.

Unnadó, piyasaya sunulduğundan bu yana temel aldığı konseptini sürdürmeye devam etmektedir. Verdikleri bu hizmetin içerisinde ise, bir bebeğim bakımı için gerekli olan tüm envarterlerden tutunda, giyim, bebek odası, oyuncak ve annelerin hamilelik döneminde ihtiyaç duyduğu tüm malzemeler bulunmaktadır. Ayrıca, sağlamış oldukları müşteri hizmeti ile de verdiği dikkat çekmektedir.

unnado
Göktuğ Oğuz ve Haldun Uraz. resim kaynağı: haberler.com

Göktuğ ve Haldun ikilisi, buldukları bir usta fikir sayesinde gerçekten UstaGirişimci olmayı hak etmişler. UstaGirişimci’lerimize başarılarının devamını diliyoruz.

UstaGirişimci olarak nitelendirdiğimiz tüm girişimcilerimizi sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Bizimle kalın.