Her Girişimcinin, Girişimcilikle İlgili Bilmesi Gereken 4 İstatistiksel Gerçek!

0
2731

Çeşitli istatistiklerin, küçük işletmeler ve girişimler hakkında ne ifade ettiği önemlidir. Sadece istatistikler değil, kendi işinizi yürütürken bir yandan da genel bilgilerinizi geliştirmeye ve kişisel gelişiminize odaklanmaya devam etmeniz de önemlidir. Bunlarla birlikte elbette ki, hayatı bir denge içerisinde yürütebilmek biraz zor olabilir.

Neyse ki, Usta Girişimci tüm gelişmeleri ve haberleri tek bir nokta üzerinden sizlere sunarak, girişimcilik adına yapmanız ve bilmeniz gerekenleri biraz daha kolay hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yazımızda siz değerli okuyucularımızla, işletmeler ve girişimciler hakkında bilinmesi gereken bazı ilginç gerçekleri inceleyeceğiz. Hadi başlayalım:

1- Ortaklıklar Mükemmelleştirir!
ortaklık kurmak
En az iki veya daha fazla kurucuya sahip olan girişimlerin çoğunluğunun, bir kurucuya sahip girişimlerden daha başarılı olma olasılığı daha yüksektir. Kalifiye çalışan kadrosuna sahip olmak, kendi işinize başlarken rekabetinizde bir fark yaratır ve bu yapıya sadık olan girişimciler daha da başarılı olma eğilimindedir.

2- Çoğu 8-5 Çalışmaktaydı!
8 5 çalışmak
Girişimcilerin çoğunluğu, en az 6 yıl boyunca bir şirketin veya devletin elamanı olarak çalışmıştır. İstatistikler ayrıca, girişimciliğe yeni adım atmış kişilerin veya girişimcilerin % 70’inden fazlasının, bir lisans derecesine sahip olduğunu ve evlendiğini gözler önüne sermektedir.

3. İstatistikler Yalan Söylemez!
girişimcilik için bilgi
Bilmiyor olmanız gayet muhtemel ancak bilmemek hiçbir zaman ayıp değil. Dünya da her saniyede kurulan en az 3 yeni girişim vardır. Kulağa çılgınca geliyor olabilir ama gerçektende durum söylediğimiz gibi. Sizce istatistikler yalan söyler mi? Bu girişimcilik işleriyle de kim ilgileniyor canım? Diye düşünmeyin. Çünkü hesaplamalarınızı doğru yaptığınızda, saatte yaklaşık 11.000 yeni işletme açıldığını kendinize kanıtlamış olursunuz.

4. Çoğu Girişim Faaliyeti Başarısız!
başarısız olmak
Dünya üzerinde ki tüm girişim faaliyetlerinin sadece % 10’unun hayatta kaldığı ve başarılı olduğu tahmin edilmektedir. Bu durum birçok şeyden kaynaklanabilir, ancak genel kanı bu durumun ‘’piyasa araştırması eksikliğinden’’ kaynaklandığını söylemektedir. Peki bunu usta girişimci destekliyor mu? Evet. Çünkü yakın zamanda yapılan bir anket, başlangıç statüsünde ki işletme sahiplerinin % 42’sinin sunduğu ürün veya hizmete, ihtiyaç duyulmadığını ortaya koymuştur. Çözüm mü? Bir işe başlamadan önce gerekli araştırmayı yaptığınızdan emin olun. Sadece bu kadar.

Umuyoruz ki, sizlerle paylaştığımız bu gerçekler, kendi işletmesini kurmak isteyenlerin daha iyi kararlar vermesini sağlar.

UstaGirişimci ile kalın…