”Home Ofis” Çalışma Şeklinin, Tahmin Edemeyeceğiniz 7 Güzel Yanı!

0
1910
evde oturarak para kazanmak

Home ofis çalışma şekli son günlerin en popüler konuları arasında, hem evde oturup hem güzel işler yapabileceğiniz bu çalışma şekli, iş hayatında her çalışanı fazlasıyla sıkan zaman kavramına farklı bakış açıları getiriyor. 🙂
evde çalışma fikri

1) Eviniz, aynı zamanda iş yeriniz olur.
Evinizde kendi isteğinize göre dizayn ettiğiniz bir köşe, sizin artık ofisiniz olacaktır. Evde beslediğiniz hayvanlarınıza veya varsa çocuğunuzun yakınında olacak, bu sade aklınız evde kalmayacaktır, olası durumlarda ise kolaylıkla müdahale edebileceksiniz.

2) Şık olma ve kıyafet derdiniz olmaz.
Sabah kalktığınızda bugün ne giysem derdinizde bitiyor. Pijamalarınızla, rahat ettiğiniz tüm kıyafetlerinizle artık iş hayatının içinde olmuş olacaksınız.

3) Çalışma zamanlarınızı kendinize göre ayarlayabilirsiniz.
Çoğu home ofis şirketleri, size o gün içerisinde yapmanız gereken görevler sunuyor. Aciliyet gerektiren işler için süre kısıtlamaları verilebiliyor, bu kısım dışında istediğiniz işi istediğiniz saatte yapabilmeniz mümkün. Bazı kişiler gece daha verimli işler çıkardığını düşündüğü için işleri geceye bırakabiliyor bu durum gerçek bir özgürlük…

4) Daha çok uyuyabilir ve bu sayede daha verimli çalışmalar yapabilirsiniz.
Sabahları erken saatlerde uyanmakta zorluk çekiyorsanız bu çalışma şekli tam da size göre. Firmalar istediğiniz saatlerde çalışma özgürlüğü verilen bu alanda daha pratik ve verimli çalışmalarla iş başarısını artırmayı hedefliyor.

5) Gün içinde çok fazla insanla karşılaşmayacaksınız.
Belki de günümüzün en büyük problemi olan sağlıklı kurulamayan ilişkiler yüzünden birçok firma bünyesinde ekibi bir arada tutamıyor, motivasyonu düşen iyi çalışanlar işinden ve çalıştığı şirketlerden ayrılmak zorunda kalıyor. Motivasyonu düşen çalışanlarla bir araya gelen müşteriler etkin ilişkiler kuramayınca farklı firmaları tercih etmek zorunda kalıyor. Bu sayede sadece çalışma arkadaşlarınız ve iş vereninizle online bir şekilde paslaşarak çalışabiliyorsunuz.

6) İstediğiniz zaman yemeğinizi kendiniz yapabileceksiniz.
Bu kadar özgürlüğün üstüne bir de yemekhanelerde çıkan yemekleri yemek zorunda kalmayacaksınız. Evinizde kendi beslenme şeklinizi oluşturabilir, kendi yemeklerinizi yapabileceksiniz.

7) Yol masrafı, kıyafet masrafı gibi harcamalardan tasarruf edebileceksiniz.
En güzel kısmı tasarruf, yolda harcadığınız zamandan, paradan, her gün giyeceğiniz şık kıyafetlerin masraflarından tasarruf sağlayacaksınız.
oturduğun yerden para kazandıran iş, home ofis
Tüm işleriniz bittikten sonra kaldığınız yerden rahatlığa devam edebilirsiniz. 🙂 Kolay gelsin.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.

Önceki İçerikBir İşletme Logosu Hazırlanırken, Dikkat Edilmesi Gereken 5 Kural!
Sonraki İçerikGüçlü Bir Alan Adı Oluşturabilmeniz İçin, İzlemeniz Gereken 5 Basit Yol!
mm
Y B Ü İng/Maliye Bölümünde okuyan Şule Birgül, girişimcilik alanına ilk adımını Change Starter programıyla attı. Uzun soluklu bir eğitim sonrasında RAM ve TUBITAK iş birliğiyle hazırlanan girişimcilik eğitimine devam etti. Aynı yıl içerisinde Avrupa Projeleri alanında kendini geliştirdi ve çeşitli projeler yazdı. Bu projeler kapsamında Avrupa gönüllüsü olarak Bulgaristan'da iki ay kaldı. Türkiye'de yapılmış olan KA3 projesi koordinasyon ekibinde yer aldı, yine bu kapsamda Ankara'da gerçekleşen Avrupa Birliği KA1 Youth Exchange projelerinde gönüllü olarak çalıştı. TUBITAK Bilim Şenlikleri Projesi kapsamında proje yazdı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nda kabul aldığı Uluslararası Öğrenciler Akademisi ile çeviri ve Türkçe okumaları eğitimi aldı. MÜSİAD'ın düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Akademisi'ne katılarak Dış Ticaret Eğitimini tamamladı. Günümüzde STK'lar da aktif rol almakla birlikte, ustagirişimci.com için içerik yazmaktadır.