İnşaat Sektörü İle Ciddi Bir Yatırım ve Kazanç Kapısı Haline Gelen Fikir;”KULE VİNÇ”

0
2358
kazandıran iş fikri kule vinç

İnşaat sektöründeki hızlı büyüme usta girişimcilere yeni fırsatlar sunuyor. Bu yazımda artık çok sık görmeye başladığımız kule vinçlerden bahsedeceğim. İnşaat sektöründeki bu gelişim ve devasa yapılar, yatırımcıları teknolojiyi sonuna kadar kullanmaya itti ve sonuç olarak, teknolojide kule vinçlerini emrimize sundu. Birçok girişimci bu vinçlerin sahibi olabilmenin yollarını arıyor. Bu vinçler sayesinde kendi inşaat firmasını kuranda var, firmasını daha ileri taşıyanda var. Ama bazıları var ki onlar ne firma sahibi ne de inşaattan anlayan insanlar.
Sadece kule vinç sahibi olup inşaat firmaları kadar kazanan insanlar mevcut.
Peki, bu nasıl mümkün oluyor?
İnşaat firmaları vinç satın almak yerine onu kiralamayı tercih ederler. Çünkü bakım masrafları, nakliye masrafları ve boşa geçirdiği zamanda kar kaybı gibi etkenler yoktur. Vinç bakımını sahibi yapar, nakliye işlemlerini hatta vincin kurulumu gibi işlemleri vinç sahibi yapar. Kiralayan firma veya şahıs tüm bunlarla uğraşmaz. Bu tür sebeplerden kiralamak daha mantıklı olmaktadır.
Kule vinçlerin fiyatları 110 bin Euro dan başlıyor. 1 milyon euroya kadar gidiyor. Aylık getirisi 8-15 bin arasında. Kısa sürede kendini amorti edebilen bu sistem ev hanımlarından, doktorlara ve hatta sanatçılara kadar birçok yatırımcının dikkatini çekiyor. Bülent ERSOY’un hali hazırda 22 tane vinci bulunmakta. Türkiye de 2014 yılında satılan vinç 400 adet kadar. Kiralama ise 1000 adet civarlarında. Bu bilgiden de yola çıkarak nasıl bir pazardan bahsettiğimizi anlayabilirsiniz. Bu alanda kule vinç firmalara prestij anlamında da katkı sağlıyor. Yapılan incelemelerde vinç sahibi olmayan ve ya edinemeyen firmalar sektörde iş bulmakta zorlanıyor. Bu bilgi bile yatırım düşünenler için karar verici bir faktör olabilir.
Girişim ve yatırım fırsatlarının daima takipçisi olacağız.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.Bizi takip etmeye devam edin.