İşlerin Başında Neden Hep Erkekler Var? Erkeklerin Usta Girişimci Olmasının Altında Yatan 7 Neden!

0
1819
neden erkek girişimci sayısı kadınlardan fazla

1- Erkekler Para Kazanmak İçin Daha Fazla Yönlendirilir
para kontrolu erkektedir
Erkekler, girişimlerinde maddi başarıya motive olma eğilimindedirler. Mali açıdan bağımsız olma arzusu, onları daha da işlerine ve hedeflerine odaklıyor. Daha uzun çalışma ve enerjilerini girişimlerine ayırma isteğide, erkekleri başarıya götüren ayrı bir nedendir.

2- Erkekler Daha Çok Yatırımcı Ararlar
erkekler kadınlara göre daha girişimcidir
Tüm işletme türlerinde, erkekler işlerini büyütmek için yatırım aramaya daha isteklidir. İster kısa ister uzun vadede olsun erkeklerin finansman bulmaya daha istekli oluşu, işletmelerinin daha erken gelişmesine yardımcı olur.

3- Erkekler İş Dünyasında Daha Fazla Deneyime Sahiptirler
iş deneyimi sağlamak
Erkek girişimciler, birçok alanda daha fazla tecrübeye sahip olduğu için, bu sayede daha sağlam ve istikrarlı bir işletme sahibi olurlar.

4- Erkekler Görev Düşkünüdür
görev düşkünü olmak
Erkekler görevine ve sorumluluğuna her daim hazırdır. Ayrıyeten çalışan bulma konusunda da, yetkin ve etkili kişi bulmaya daha isteklidir. İşletme çıkarları için elinde gelenin fazlasını yapmaya çalışır.

5- Erkekler Riski Alma Eğilimindedir
risk alan erkek
Erkekler fazla dürtüye ve risk alma eğilimine sahiptir. Bu tehlikeli bir özellik olabilir, ama çoğu zamanda riskin getirisinin yüksek olduğunu biliyoruz. Bu sebepten erkeklerin yönettiği işletmeler çok daha çabuk büyür.

6- Erkekler Kararlıdır
kararlı olmak
Belki bu çoğu kişi için doğru olmayabilir ama yapılan araştırmalara bakıldığında, erkeklerin karşı cinslerine göre kararlı olduğu ortaya konmuştur. İş dünyası açısından bu özellik, siz erkeklere olumlu sonuçlar doğurabilir.

7- Erkekler Parayı Daha Etkili Şekilde Yönetir
daha iyi para yönetmek
Toplumsal cinsiyet eşitliğini her zaman savunuyor olsakta, geleneklerimizden bazıları bu duruma tezatlık gösterebilir. Bu duruma en iyi örneklerden bir tanesi de; aile cüzdanında sorumlu olan kişinin erkek olmasıdır. Günümüz girişimcilerin yetiştirilmesi de, bu kültürden esinlenerek halen devam etmektedir. Bu yüzden girişimci olma konusunda erkekler, kadınlara nazaran bir tık daha öndedir.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.