İşletmenizde Paradan Tasarruf Etmek İçin, İzleyebileceğiniz 9 Kolay Yol!

0
1383
para tasarrufu

1)TOPTAN SATIN ALMAK
Tasarruf sağlamanın etkili bir yolu, gerçekten harika indirimler karşısında yalnızca malzeme ve ekipman satın almaktır. En mantıklı yol ise bu ekipmanları toptan satın almaktır
İnternet satın alımlarınızı takip etmek için Dilim gibi uygulamalar kullanabilirsiniz. Ayrıca, paket fırsatlarını ve ciddi indirimleri öğrenmek için RankTracer iyi bir seçim olabilir.

2)PAZARLAMADA ÜRÜN KAPSAMININ VE İÇERİK ANALİZİNİN NASIL YAPILACAĞINI ÖĞRENMEK
Bir içerik uzmanı tutmak için para harcayacağınızı düşünmüyorsanız, kendiniz olun. Bunu yapmak için en iyi yol, endüstrinizdeki uzmanlarla iletişime geçerek onlarla telefon, e-posta veya görüntülü konuşma yoluyla görüşme yapmaktır. Daha da iyisi, onlarla yüz yüze görüşün. Görüşme detaylarını da bloğunuzda yayınlayın.
Öte yandan, yazma beceriniz yetersizse, endüstrinizdeki ilgili internet forumlarında bulunmaya devam edin. Uygun gördüğünüz blog gönderileri üzerine yorum yapın, görüşlerinizi paylaşın ve sorular sorun.Becerinizi artırın.

3)BİLGİSAYARLARINIZI KAPATIN
Siz veya personeliniz bilgisayar vb. elektronik ekipmanları açık bırakma alışkanlığınızdaysa, faturanız kolayca yükselebilir. Bu nedenle, şirketi kilitlemeden önce tüm ekipmanların kapalı tutulduğundan emin olun. Enerji tasarrufu sağlarsınız bu sayede faturalarınız düşecektir.

4) TASARRUF BİLİNCİNE SAHİP EKİP ARKADAŞLARINIZI ÖDÜLLENDİRİN
Eğer faturalar yüksek geliyorsa bunu ekip arkadaşlarınızla bir toplantı düzenleyerek konuşun. Hem enerji tasarrufu, hem de doğal kaynak kullanımına hakkında onlara bilgi verin. Düşük fatura geldiği takdirde bütçenize göre bir ödüllendirme sistemi oluşturarak onları tasarrufa daha da teşvik edebilirsiniz 

5) TEDARİKÇİLERLE FİYAT DÜZENLEMESİNE GİDİN
Şirketinizdeki günlük işlemler, işletmenize belirli tutarlarda masraf yaratabilir. Bu nedenle, tüm tedarikçilerinizi arayarak masraflarınızı minimuma indirmeye çalışın.Bu masraflardan kaçınmak ve daha iyi bir anlaşma elde etmek için, fiyatlarınızı her biri ile yeniden müzakere edin. Birkaç telefon görüşmesi yaparak% 25-30 kadar tasarruf edebilirsiniz.

6) MUHASEBE DETAYLARI İÇİN İNTERNET ÜZERİNDEN ÜCRETSİZ FORMLAR OLUŞTURUN
Muhasebe fonksiyonlarınız için formlar satın almanız gerektiğinde kırtasiye mağazasına gitmeyin. Bunun yerine, indirebileceğiniz, özelleştirebileceğiniz ve kendiniz oluşturabileceğiniz ücretsiz formlar mevcut . İhtiyaç duyabileceğiniz herhangi bir amaca yönelik birçok seçenek bulacaksınız.

7)EKİPMANLARIN BAZILARINI İKİNCİ EL SATIN ALIN
Ofis mobilyalarına, fotokopi makinelerine ve bilgisayar donanımlarına ihtiyaç duyduğunuzda ikinci el ekipman satın almak sizi% 50 oranında kurtarabilir. Pazarlık yapabilmek için gazete ilanlarını, sosyal medyaları ve ihaleleri kontrol edebilirsiniz.

8)ÜCRETSİZ YAZILIMLAR KULLANIN
Download.com’dan yüzlerce ücretsiz yazılım ürününü deneyebilirsiniz. Orada hemen hemen tüm ürünlerin, ücretsiz yazılımlarını ve deneme sürümlerini bulacaksınız.

9) ÖDEMELERİNİZİ OTOMATİKLEŞTİRİN
Zaman,işletmecinin sahip olduğu en değerli varlıktır. Bu nedenle, zaman kazanırsanız, paradan da tasarruf edersiniz. Zamandan kazanmanın bir yolu da, işletme giderlerinizi otomatikleştirmektir. Bazı uzmanlar, işletme giderlerini otomatikleştirerek her hafta yaklaşık 5 saat tasarruf edebileceğinizi söylüyor.

SONUÇ
İşletmenizde tasarruf etmek için buradaki önerileri deneyin. Para tasarrufu için başka yaratıcı önerileriniz mi var? Bizimle paylaşın. UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.Bizi takip etmeye devam edin.