İşletmenizde Yolunda Gitmeyen Bir Şeyler Var ve Kendinizden Mi Şüpheleniyorsunuz? Şüphelerinizin Önüne Geçmek İçin İzleyebileceğiniz 4 Yol!

0
2069
iş fikri doğrultusunda ilerlemek

Hedefleriniz doğrultusunda ilerleyebilmeniz, şüphe duyduğunuz ve yaşadığınız bazı streslerden uzaklaşmanız için 4 yol belirledik. Peki, nedir bu yollar?

1- Kendinizi Başka İşletmelerle Karşılaştırmayın
kıyaslama yapmak
Aslında bu size mantıksız gelebilir. Ama neden kendinizi yeteneksiz gösteren, gerçekçi olmayan ve haksız karşılaştırmalar yapmaya çalışasınız ki? Bu yaptığınız sizi endişelendirir, zaman kaybettirir ve daha çok yorar.
Bunun yerine onlardan bir şeyler öğrenin. Fikir alışverişlerinde bulunun. Bu sizi strese sokmak yerine, daha da motive edebilir.

2- Zor Olanı Başardığınızı Bilin
girişimcilik zor mudur
İyi ya da kötü günleriniz olacaktır muhakkak. Yalnız girişimci ruha sahip kişi, bir işe giriş yaparak zaten zor olanı başardığını bilmelidir ve bu başarısını onaylamalıdır. Girişimciliğe adım attığınız için kendinizle gurur duyun.

3- Uzun Soluklu Bir Maratonda Olduğunuzu Düşünün
girişimcilik maraton koşusuna benzer
Bir işletmenin başarısı, ancak uzun vade ile ölçülür. Birçok iniş ve çıkışla beraber yolunuza devam etmelisiniz. Karşılaştığınız küçük bir sorunda her şeyi boş verirseniz eğer bu yarışı kaybedersiniz. Büyük hedeflere, ancak düşe kalka ulaşabilirsiniz.

4- Başarısızlıkları Kabul Edin
 başarısızlık
Ne kadar mükemmel bir insan olursanız olun, hatalar yapacaksınız. Bazı hataların çözümü basittir, bazıları ise birçok zamanınızı ve paranızı yanında götürebilir. Ama her ne olursa olsun, bu hatalar sizi gün geçtikçe daha temkinli yapacak ve başarıya da bir o kadar yaklaştıracaktır.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.