Kadın Girişimci Olmanın, 5 Zorluğu!

0
1210
kadın girişimci olmak zordur

1-Kendine Sahip Olamama
kendine sahip çık
Bir kadın, karşı cinsin onu nasıl algıladığına bakmaksızın önce kendi kişiliğine sahip olmalıdır. Hiç biriniz erkek meslektaşlarınız gibi davranmak zorunda değilsiniz. Kendi yetenekleriniz, sizin kişiliğinize adalet getirir.

2-Destek Bulamama
destek bulmak
Çevreleri dar olan, doğaları gereği de biraz ürkek olan kadınlar girişim hareketlerinde destek bulamayabilir. Eğer gerçek sosyalliği yaşayamıyorsanız, klavyeniz ile destek arayın.

3-Finansmana Erişememe
girişimcilikte finansman zorluğu
Özelikle kadınlar, başlatmayı düşündükleri işleri için sermaye bulurken bir çok engelle karşı karşıya kalır.Destek konusunda kendinizi yalnız hissetseniz bile, sürekli arayış içinde olun. Yalnız olmadığınızın farkına ancak arayarak varırsınız.

4-Delagasyon
iş bilmemek
Kadınlar kurmak istedikleri işi temsil edemeyeceğini düşündüğü için, asıl fikirlerinden uzaklaşıyor. Kadınlar bir iş yapacaksa, işin ihtiyaç duyduğu şeyleri anlaması yeterlidir. İşi bilmesi, kendisinin de yapabiliyor olması gerekmez.

5-İş ve Aile Yaşamını Dengeleme İsteği
iş yaşam dengesi
Aslında cinsiyete bakmaksızın iş ve yaşam dengesi oluşturmak bir hedeftir. Ancak her kadın bir anne adayıdır. Dışarıdaki etkenlerin, sizden beklentisinin fazla olması sizi yıldırabilir. Ama emin olun ki çocukta yapabilirsiniz, kariyerde. Siz yeter ki isteyin.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.