Kazançlarının, Gün Geçtikçe Çok Daha Büyük Boyutlara Ulaşabileceğini Düşündüğümüz 7 İşletme Türü!

0
1687
geleceğin işleri

7- Temizlik İşleri
temizlik işi
Gideri oldukça düşük, başlama maliyeti ise fazla olmayan bu sektör kurumsal firma sayılarında ki artış, kadınların istihdam da daha fazla yer alıp ev işleri ile ilgilenememesi ve kurumlarında ihtiyaç duyduğu bir alan olması sebebiyle günümüzde revaçta olan, ilerleyen zamanlarda ise çok daha fazla kazandıran bir sektör halini alacaktır.

6- Emlak Komisyonculuğu
emlakçılık yapmak
Konut üretiminde ki büyük artışlar, git gide artan kalabalıklar ve kişilerin hem ev alıp-satarken hem de kiraya verip-tutarken bu işle vakit kaybetmek istememeleri, emlak komisyoncularına olan talebi günden güne artırmaktadır. Günümüz koşullarında da emlak sektöründe bir durgunluğun olmayacağının bariz ortada olması sebebiyle, ilerleyen zamanlarda emlak komisyoncuları daha büyük paralar kazanacaktır.

5- İşletme Danışmanlığı Firmaları
işletme danışmanlığı yapmak
Girişimcilik faaliyetlerindeki artış, mevcut ortamımızdaki bilgi kirliliği ve eğitimdeki yetersizlik bu tip faaliyetlerde danışman ihtiyacını giderek artırmaktadır. Gelecekte insanların girişimcilik faaliyetlerine daha fazla ilgi duymasıyla beraber, danışmanlık hizmeti veren firmalar talep karşılamakta zorlanabilir. Bu sektör gelişime ve yeniliğe açık olması vesilesiyle güzel bir kazanç kapısı olacaktır.

4- Web Tasarım Ajansları
web tasarım ajansı kurmak
Bir web sitesine sahip olmak artık lüks değil. Bu bir zorunluluktur. Ücretsiz web sitesi uygulamaları bol olsa da, işletmeler, kurumlar, kuruluşlar hatta tek başına olan kişiler bile profesyonelce hazırlanmış, marka ve kişilik değerlerine uygun bir web sitesi istiyor. Pazarlama alanında ki zorluklar sebebiyle, gittikçe daha da ilgi çekici bir hal alan bu sektör ciddi kazanç kapısı ve olmaya da devam edecek gibi duruyor.

3- Sigorta Acenteleri
sigorta acenteleri
Sadece araç sayısı üzerinden düşünülse bile (günümüzde trafiğe kayıtlı araç sayısı 22 milyon 134 bin 792) büyük bir rantın olduğu görülebilir. Acenteler ise sadece araç poliçesi ve kaskosu hizmeti vererek kazanmaz. Bunların yanında seyahat, sağlık, yat, konut, eşya, deprem, nakliyat, eşya, mühendislik ve tarım gibi alanlarada hizmet sunar. Belirli yüzdelik komisyonlar üzerinden kazanç sağlayan acentelerde sosyal çevre ise en önemli faktördür. Gittikçe daha da önem kazanmaya başlayan bu sektör, girişimcilerine ilerle ciddi getiriler sağlayacaktır.

2- İthalat ve İhracat Sektörü
ithalat ve ihracat yapmak
Küresel nüfusun sürekli olarak artış göstermesi, talep artışlarını da beraberinde gösterecektir. Üretimin tıkanıklık gösterdiği yerlerde ithalat, üretimin artış gösterdiği yerlerde ise ihracat bu sektörler ile uğraşan girişimcilere büyük gelir sağlayacaktır. Aklınıza gelebilecek her şeyin ithalat-ihracat konusu olabileceğini unutmadan, tüm girişimcilere dış piyasaya açılabilmeyi öneriyoruz.

1- Tarım ve Hayvancılık İşletmeciliği
tarım ve hayvancılık işletmeciliği
İster meyve ve sebze yetiştirin, ister hayvancılıkla uğraşın. Asla ölmeyecek ve nüfusta ki artışla beraberde gün geçtikçe önem kazanan bir sektörden bahsediyoruz. Artmasını beklerken azalma göstermesi ilginç olsa da, ilerde bu sektörler insanın yeme isteğinin hiç bitmeyeceğini ve kırsal bölgelerdeki göçün etkisiyle üretiminde düşeceğini düşünürsek, ilerde bu sektörler ile uğraşanlar mükemmel ötesi kazançlar sağlayacaktır.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.