Kendinize Bir Marka Yaratmak Mı İstiyorsunuz? Önce Yörenizi Keşfedin!

0
1360
iş fikirleri

Ülkemizin kültür mozaiğinin ne kadar renkli olduğu hepimizin malumu. Her bölgenin kendine ait bir lezzeti veya bir kıyafeti mutlaka vardır. Bu yazımızda sizlere yöresel ürünlerden bahsedeceğiz ve usta girişimci olmak isteyenlerin, yanı başlarında bulunan fırsatları görmelerini, daha da önemlisi onları nasıl bir girişim haline getirebilecekler bunu düşünmelerini sağlayacağız.

arap aşı çorbası

Kayseri pastırmasını, höşmerimi, hellim peynirini bilmeyenimiz yoktur. Peki, bunlar nasıl bir sektör haline geldi? Cevap çok basit. Usta girişimciler yanı başlarında duran fırsatı gördü ve oluşturdukları markaları bizlere sundu. Bugün ise bu vb. markalar ya ulusal ya da uluslar arası pazarda kendilerine yer edinmiş durumda. Sizin yanı başınızda duran bir lezzet veya her hangi bir yöresel ürün, neden sizin için girişimcilik fikri olmasın? Ya da bulunduğu bölgede çokça revaçta olan bir ürün, neden sizin girişiminizle tüm Türkiye’ye belki de Dünya’ya açılmasın.

ağın leblebisi 

Kayseri’ nin pastırması kadar Kef olarak anılan bir lezzeti daha var ve bu süt ürünü pastırma kadar meşhur olmayı bekliyor. Elazığ’ ın Ağın leblebisi neden Çorum leblebisiyle rekabet edecek noktaya gelmesin? Veyahut Yozgat’ın Arap Aşı çorbasını neden tüm Türkiye tatmasın?
Daha sayamadığımız birçok ürün birilerinin onu daha büyük kitlelerle tanıştırmasını bekliyor. Fırsatlar çoğu zaman yanı başımızdadır. Bizim onu keşfetmemizi bekler. Bir fikir sermaye, akıl ve cesaretle bir araya geldiğinde usta girişimciler ortaya çıkar. Ve nerede hayranlıkla izlediğiniz bir başarı varsa ardında mutlaka usta bir girişimci vardır.

kef

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi Takip etmeye devam edin.