Roam Şirketi, Kayakçılar İçin Robotik Bir İskelet Yaptı!

0
1383
kayak robotu

San Francisco merkezli bir robot girişim firması olan Roam, kayakçıların daha iyi kayabilmesi için, bacakları saran bir iskelet yapmayı başardı. Şirketin ilk ürünü olan bu iskelete, Robotic Ski Exoskeleton ismi verildi.

Ürün esas olarak, kullanıcının bacaklarına takılan, bir ucu kayak botlarına ve diğer ucu da küçük bir sırt çantasına bağlı olan bir çift aparattır. Şoku emmek, kayakçıya destek sağlamak ve kayakçının kara meydan okuyabilmesi için tasarlanmıştır. Sensör ve çeşitli yazılımlar sayesinde kendisini otomatik olarak ayarlayarak destek sağlamaktadır. Ancak kullanıcı eğer isterse manuel olarakta kontrol edebilir.

bacak destekleme robotu
Robotic Ski Exoskeleton isimli bacak destek robotu

Şirket ilk ürünüyle beraber yurtdışında bayağı ses getirmiş gibi duruyor. Özellikle kayak severler, bu ürünü mükemmel olarak nitelendirmekte ve heyecanla deneme yapmayı beklemektedir.

Şuan da yaygın olmaması ve herşeyden önemlisi bir robot olması sebebiyle oldukça pahalı. Ancak seri üretime geçildiğinde, fiyatının 2 bin ila 2.5 bin dolar arasında olacağı tahmin edilmektedir.

UstaGirişimci ile kalın: