Shopify Üzerinden E-ticaret Yaparak Para Kazanmak Ne Kadar Mümkün?

0
4881

Shopify’de tıpkı Amazon ve E-Bay gibi bir alışveriş sitesidir. Bu gibi siteler üzerinden Drop-shipping iş modelini, ülkemizde deneyen birçok girişimci bulunmaktadır. Tabi ki her ticarette olduğu gibi bu sistemde de kazanç veya kayıplar yaşanabilmektedir.

Aslında bu sistemlerin hepsi bildiğiniz üzere, stoksuz satış işlemidir. Herhangibir ürüne sahip olmadan yapılacak bu ticaret şeklinde güvenilir tedarikçiler bulmak da oldukça önem arz etmektedir. Ürünler size ait değildir ve siz sadece aracı olarak satış yaparsınız. Bu yüzden diğer işlemlerin tedarikçilerin kontrolünde olması yükünüzü hafifletse de büyük riskler taşımaktadır. Ürünlerin müşterilere ulaşma süreleri, doğru ürün gönderimi gibi mevzular gerçekten güvenilir tedarikçilere ihtiyaç duymaktadır. Tüm bu sorunları değerlendirebilmeniz ve kafa karışıklığını yok edebilmeniz adına, Shopify üzerinden e-ticaret yapmanın olumlu ve olumsuz yönlerini sizler için belirledik:
yurtdışına e-ticaret nasıl yapılır
E-ticaret iş modellerinde alınan eğitimler büyük önem arz etmektedir. Ancak alınan eğitimi veren kurumun veya kişilerin gerçekten dolandırıcı olmadığına emin olmalısınız. Usta Girişimci ailesi olarak naçizane fikrimiz ise, bu eğitimlere doğrudan para harcamadan önce, Youtube gibi sitelerde hazırlanmış videoları takip etmeniz sizlere yarar sağlayacaktır. Bu sayede, sizlere verileceği söylenen eğitimlerden çok daha zengin bilgilere ulaşabileceksiniz.

e-ticaret-iş-fikri
Diğer yazarların ve eğitim veren kurumların aksine, UstaGirişimci ekibi olarak birkaç tavsiye vermemiz de sizlere fayda sağlayacaktır:
• Dil bilmeden bu işe girmek, sizi hayal kırıklığına uğratabilir. Çünkü tedarikçilerle anlaşma sağlayabilmek için, ciddi bir yabancı dil bilgisine ihtiyaç duyacaksınız. (Sözlükle olacak iş değil)
• Bilgisayar kullanımını da iyi bilmelisiniz. (İnternete girmeyi veya Office programlarını kullanmayı bilmek yeterli olmayacaktır)

Bu sebeple, e ticaret sistemleri için gereken tüm becerilere sahip olduğunuzu düşündükten sonra bu işe başlamak daha az riske girmenize yardımcı olacak ve başarılı olma olasılığınızı arttıracaktır.

İlgili: ”Son Zamanların En Çok Konuşulan E-ticaret İş Fikirleri: Amazon FBA ve Dropshipping’’

Bilgiyle kalın 🙂

Önceki İçerikÇiftlik Kurmak İsteyen Girişimcilerin, Mutlaka Tanıması Gereken 14 Büyükbaş Hayvan Türü!
Sonraki İçerikDünya’nın En Bilinen Markalarından Biri Olan, Coco-Cola Hakkında Hiç Bilinmeyen 25 Gerçek!
mm
Y B Ü İng/Maliye Bölümünde okuyan Şule Birgül, girişimcilik alanına ilk adımını Change Starter programıyla attı. Uzun soluklu bir eğitim sonrasında RAM ve TUBITAK iş birliğiyle hazırlanan girişimcilik eğitimine devam etti. Aynı yıl içerisinde Avrupa Projeleri alanında kendini geliştirdi ve çeşitli projeler yazdı. Bu projeler kapsamında Avrupa gönüllüsü olarak Bulgaristan'da iki ay kaldı. Türkiye'de yapılmış olan KA3 projesi koordinasyon ekibinde yer aldı, yine bu kapsamda Ankara'da gerçekleşen Avrupa Birliği KA1 Youth Exchange projelerinde gönüllü olarak çalıştı. TUBITAK Bilim Şenlikleri Projesi kapsamında proje yazdı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nda kabul aldığı Uluslararası Öğrenciler Akademisi ile çeviri ve Türkçe okumaları eğitimi aldı. MÜSİAD'ın düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Akademisi'ne katılarak Dış Ticaret Eğitimini tamamladı. Günümüzde STK'lar da aktif rol almakla birlikte, ustagirişimci.com için içerik yazmaktadır.