Sıra Dışı Olarak Nitelendirdiğimiz, 4 Teknolojik Girişimi Sizler İçin Derledik!

0
2058
teknolojik aletler

Teknoloji ciddi bir şekilde aldı başını gidiyor. Gerçekten yeni gelişmeleri takip edebilmek bile zorlaştı. Bizlerde bu noktada teknoloji hayranlarını da aramızda görmek istediğimizden, ustaca düşünülmüş dediğimiz 4 harika eseri sizler için paylaşmayı düşündük. Buyurun birlikte tanıyalım.

1- AİRE
uçan kamera
Aire, öyle bir harika ki! Günümüzde kullanılmakta olan güvenlik kameralarını çöpe attıracak cinsten. Özellikleri ise: Bu güvenlik kamerası, ev veya ofis ortamlarında güvenle uçabiliyor, kablosuz şarj olabiliyor, neredeyse hiç ses çıkartmıyor ve 4K görüntü sensörüne sahip. Aire, bu özellikleri ile güvenliğin boyutunu değiştirecek gibi duruyor.

2- PITTA
selfie kamerası
Pıtta. Bir zamanlar adeta çılgınlık haline gelen, uğruna insanların hayatlar kaybettiği, teknoloji devlerine ilham kaynağı olup, telefonlara, televizyonlara, bilgisayarlara, tabletlere entegre edilen ve selfie(öz çekim) için üretilmiş olan bir drone’dur diyebiliriz. Bu küçük şeyin marifetleri boyundan biraz büyük olsa gerek. Slowmotion ve time-lapse olarak videolar kaydedebiliyor, Telefon uygulamasıyla kontrol edilebiliyor, sizleri de tabiri caizse şekilden şekle sokmadan öz çekim yapabiliyor.

3- RAYO
bisiklet aparatları
Ülkemizde çok yaygın olmayabilir ama bazı ülkelerde bisiklet kullanımı oldukça yaygın. Rayo’da bu durum göz önünde bulundurularak üretilmiş bir ürün. Demek ki girişimcisi kimse, bunu bir eksiklik olarak düşünmüş ve böyle bir şey yapmaya karar vermiş. Aslında, bisikletlerin arka tarafına takılan ve akıllı telefonlarla bağlantı kurabilen bir bisiklet ışığıdır, Rayo. Şarj edilebiliyor ve yaklaşık 20 saat ışık üretebiliyor. Bisiklet yavaşladığında ise ışığını güçlendirerek arkadakilere uyarı verebiliyor. Bu şekilde olası can kayıplarını önlüyor ve eğer park halindeyken bir hareket algılarsa, telefonunuza uyarı gönderiyor ve böylece bisikletiniz hırsızlardan korunuyor. Bir gün umarız, bizim ülkemizde de bisiklet kullanımı yaygınlaşır diyelim ve diğer ürüne geçelim.

4- EVE SMART MİRROR
internet bağlantılı ayna
Bunu düşünüp yapan kişi acaba nasıl bir eksiklik gördü de, böyle bir şey yaptı? Diye sormamak elde değil. Akıllı bir aynanızın olduğunu düşünsenize. Bu ayna bir de, hem dokunmatik, hem hoparlörlü, hem mikrofona sahip, hem kameralı, hem WİFİ bağlantılı hatta antenli olsun. Gerçekten çok ilginç olarak nitelendirdiğimiz bir ürün kendileri.

UstaGirişimci ile kalmaya devam edin. Teşekkür ederiz.