Tüm Girişimciler İçin, Hayatta Kalabilmenin ve İş Sürdürebilmenin 5 Sırrı!

0
1676
girişimci nasıl başarı sağlar

Ekonomik dalgalanmalar veya piyasanın sunduğu bazı zorluklar sizi bazen çıkmaza sürükleyebilir.
Peki, bunları aşabilmek ve yolunuza devam edebilmek nasıl mümkün olur?
Sizin ve işletmeniz için devamlılığını sağlamak için bu sırları sizinle paylaşacağız.

1- Her Zaman ‘’Yapabilirim’’ İnancınız Olsun
Sizi başarıya götürecek bir yol varsa bu kuşkusuz kendinize inanmanızdır. Çokça duymuşsunuzdur belki ama ‘’inanmak başarmanın yarısıdır.’’ Bunu bir işletme felsefesi haline getirmeniz sizi birçok zorluktan çıkaracaktır.

2- Güçlü ve Zayıf Yönlerinizi Belirleyin
Kendinize gerçekten hangi konuda çok iyi olduğunuzu ve en kötü yanlarınızın ne olduğunu sorun. Günümüzde CEO’ların dahi kilit unsurun, ekiplerinin güçlü ve zayıf yönlerini belirlemek olduğunu unutmayın. Mevcut yetenek ve eksikliklerinizi değerlendirmek, bunları geliştirmek veya gidermek için size yol gösterecektir.

3- Fırsatlardan Yararlanın ve Benzersiz Olmaya Çalışın
Sürekli değişen ve kendini yenilemeye çalışan bir pazarda işletmeler başarı için, istekli ve yetenekli olmalıdır. Otomobil endüstrisinde ki internet kullanımını düşünün. Mesela Ford. Müşterilere internet imkânı sağlamanın yollarını düşünüp, SYNC, Applink, Android Auto, Apple Carplay ve ForsPass gibi uygulamalar yaptı. Bu şekilde müşterilerle entegreli, otomobiller sundu. Yani sadece internet kullanımını fırsata çevirerek, benzersiz olmaya ve rekabette avantaj sağlamaya çalıştı.

4- Farklılıklardan Yaralanın
Kiminle nerde ve ne zaman çalıştığınızın hiçbir önemi yok. Her insan farklı kişiliğe sahiptir. Her çalışanda size bir konuda, farklı çözümler ya da farklı beceriler sunar. Bunları değerlendirmelisiniz.

5- Markanıza, Çalışanlarınıza ve Ailenize Sadık Kalın
Markanızla bir değere sahip olursunuz. Çalışanlarınızla bu değere değer katarsınız. Aileniz ile ise düşseniz de kalksanız da birlikte yürürsünüz. Markanıza inanın, çalışanlarınıza güvenin ve ailenizin desteğini alın.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.