Türkiye’den İki Aileninde Yer Aldığı, Dünyanın En Zengin 24 Ailesi!

0
4759
dünyanın en zenginleri listesi

Bu aileler, milyarlarca dolarlık varlıklarıyla işlerinde çocuklarını, torunlarını ve diğer aile fertlerini istihdam ederek bir nevi paralarını evlerine yakın tutmaktadır.

Bu zengin listede hangi ailelerin ve markaların olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin…

24- Koç
koç holding
Koç ailesi, Türkiye’mizin en büyük şirketleri arasında yer alan Koç Holding’in sahibidir. Fortune Global 500 listesinde yer alan tek Türk şirketi olma başarısına da göstermiştir. Aile serveti ise yaklaşık, 10 milyar dolardır.

23- Rockefeller
Rockefeller ne kadar zengin
Rockefeller ailesinin günümüz servetinin, 1870 senesinde kurulan Standard Oil Company’den geldiğini söylemek hiçte yanlış olmaz. Şuan da bu firma, Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan petrol rafinerilerinin çoğunu kontrol etmektedir. Aile serveti ise yaklaşık, 11 milyar dolardır.

22- Hinduja
hinduja kabinesi
Hindistan’dan Hinduja ailesi; ulaştırma, bankacılık, teknoloji, enerji ve medya alanında uzmanlaşmış çok uluslu bir şirketin sahibidir. Ailenin serveti ise yaklaşık, 15 milyar dolardır.

21- Lauder
lauder markası kimin
Kozmetik devleri arasında yer Lauder markası bu ailenin eseridir. MAC ve Clinique gibi 30’dan tanınmış markasıyla, 16 milyar dolarlık servete sahip olmuşlardır.

20- Otto
otto grup
Almanya’da bulunan Otto ailesi, Otto Grup bünyesinde barındırdığı 30’un üzerinde ki şirketle yaklaşık 17 milyar dolar servete sahip olmuştur.

19- Dassault
dassault markaları
Dassault ailesi havacılık, yazılım ve medya grubu olan Groupe Dassault’a sahiptir. Aile bu alanda hizmet vererek 17,9 milyar dolar servete sahip olmuştur.

18- Albrecht
albrecht ailesi
Albrecht ailesi, Aldi Nord ve Trader Joe’s gibi dünyanın en başarılı süpermarket zincirlerine sahiptir. Servetleri ise yaklaşık, 18.9 milyar dolardır.

17- Ambani
ambani hindistan
Hindistanlı olan Ambani ailesi sahip olduğu tüm servete, baharat ve iplik ticareti yaptıktan daha sonra, Hindistan’ın en büyük işletmelerinden biri olan Reliance’ı kurarak kavuşmuştur. Aile şuanda petrol, gaz ve telekom konusunda uzmanlaşmıştır. Servetleri ise yaklaşık, 23 milyar dolardır.

16- Ferrero
nutella sahibi
Ferrero ailesi en çok, ürettikleri tatlı şeylerle bilinmektedir. Nutella, Kinder ve Ferrero Rocher markalarını bilmeyen yoktur. Aile şu anda, İtalya’nın en zengin ailelerinden biridir ve yaklaşık 26 milyar dolar servete sahiptir.

15- Marinho
marinho
Marinho ailesi, Brezilya’nın en zengin ailesidir. Zenginliklerini, Latin Amerika’nın en büyük medya grubu olan Globo’dan almaktadırlar. Bu ailenin serveti yaklaşık, 28 milyar dolardır.

14- Pritzker
Pritzker
Pritzker ailesi, Hyatt isimli otelleriyle ünlüdür. Aile içerisinde 10’u aşkın milyarder kişi bulunmaktadır. Servetlerinin yaklaşık değeri ise, 29 milyar dolardır.

13- Lee (Byung-Chull)
samsungun sahibi kim
Lee (Byung-Chull) ailesinin sahip olduğu servetin çoğu Samsung Elektronik’ten gelmektedir. Bu ailenin serveti yaklaşık, 30 milyar dolardır.

12- Sabancı
sakıp sabancı
Sabancı ailesi, bankacılık, otomotiv, kimya, perakende, tekstil, çimento ve tütün gibi birçok alanda faaliyet göstererek bu listeye girmeyi başarmıştır. Ailenin serveti ise tahmini, 20 ila 30 milyar dolar arasındadır.

İLGİLİ: Milyonerler Hakkında Hiç Bilimediğiniz 21 Gerçek

11- Quandt
Bmw'nin sahibi
Bu ailenin asıl zenginliğine sebep olan şey, BMW’nin ta kendisidir. Alman otomobil devi olan BMW sayesinde Quandt ailesi, 40 milyar dolar servete sahip olmuştur.

10- COX
cox şirketi
Cox ailesi sahip olduğu serveti; gazete yayıncılığı, kablo TV ve otomotiv teknolojisindeki çalışmalarından kazanmıştır. Servetleri şu anda 41 milyar dolar civarındadır.

9- Bettencourt
dünyanın en zengin kadını
Bettencourt ailesi, 1907’de kurmuş olduğu L’Oréal markasıyla şuan ki servetlerine sahip olmuştur. Şirketin %33’lük hissesine sahip olan Liliane Bettencourt ise, dünyanın en zengin kadını sayılabilir. Aile servetinin tahmini değeri ise, 42 milyar dolardır.

8- Cargill-MacMillan
cargill şirketi
Cargill-MacMillan ailesi, ABD’deki en büyük özel şirket olan Cargill’e sahiptir. Servetleri ise, yaklaşık 49 milyar dolardır.

7- Arnault
bulgari markası sahibi
Arnault ailesini, lüks markalar ile tanıyabilmek mümkündür. Dom Perignon, Bulgari, Louis Vuitton, Sephora ve Tag Heuer gibi 70 markayı yöneten şirket olan LVMH’ye sahipler. Bernard Arnault, Fransa’nın en zengin adamıdır ve ailesinin serveti yaklaşık 51,5 milyar dolardır.

6- Slim
slim helu
Slim ailesi, Latin Amerika’nın en büyük mobil telekom şirketi olan America Movil’i kontrol etmektedir. Meksikalı olan bu ailenin serveti ise, yaklaşık 70 milyar dolar.

İLGİLİ: Dünyanın En Karlı 10 Şirketi

5- Mars
m&ms, snickers
1911 senesinden beri dünyanın en büyük şeker şirketlerinden biridir, Mars. En bilinen iki ürünü ise; Snickers ve M & Ms’tir. Aile şekerleme sektöründeki aktif duruşuyla 78 milyar dolara yakın servete sahip olmuştur.

4- Koch
dünyanın en büyük ikinci özel şirketi
Dünyanın en büyük ikinci özel şirketine sahip olan Koch ailesinin serveti 82 milyar dolar civarlarındadır. Bu servet ise şirketin petrol, emlak, çiftçilik, emtia ticareti, kimyasallar, finans, gübre ve ev eşyaları gibi alanlara hizmetinden gelmektedir.

3- Walton
walmart şirketinin sahibi
Walton ailesi, ABD’deki en zengin ailedir. Dünyanın en büyük perakendecisi olan Wal-Mart’a sahipler. Wal-Mart sayesinde ailenin sahip olduğu servet ise, tahmini 130 milyar dolardır. Yaklaşık 2.1 milyon çalışana sahip olmasıda dünyanın en büyük işvereni olmalarını sağlamıştır.

2- Rothschild
rothschild serveti
Rothschild adı, 1700’lerin sonlarından beri uluslararası bankacılık ile ilişkilendirilmiştir. Mayer Rothschild, Alman aristokrasisi için bir bankacılık şirketi geliştirmiş ve bu sayede Almanya mali bir imparatorluk haline gelmiştir. Sloganı ‘’uyum, dürüstlük ve endüstri’’ olan ailenin serveti ise, 350 milyar dolar olarak tahmin edilmektedir.

1- Suud Evi( El-Saud ailesi)
dünyanın en zengin ailesi
Bu kraliyet ailesi servetine, kuşkusuz Suudi Arabistan’ın sahip olduğu petrol rezervleri sayesinde ulaşmıştır. Dünyadaki en zengin aile olan El-Suud’un tahmini serveti ise 1.4 trilyon dolar civarlarındadır.