Usta Fikir ‘’Netsparker’’ ile 40 Milyon Dolar Yatırım Alan Girişimci!

0
1983
40 milyon yatırım alan girişimci
Usta Fikir ‘’Netsparker’’ ile 40 Milyon Dolar Yatırım Alan Girişimci, Ferruh MAVİTUNA

40 milyon dolarlık yatırım almayı başarabilen dahiyane bir girişim faaliyeti.

Startup Turkey Challenge 2015 birincisi bilindiği üzere ‘’Netsparker’’ olmuştu. Zorlu bir yolun ardından kazandıkları zaferlerle milli gücümüz olma gururunu bizlere yaşatan girişim, sanal dünyanın tehlikelerinden, gerçek dünyayı korumak için kolları sıvadı.

2015 startup türkiye birincisi
Startup Turkey Challenge 2015 birincisi: ‘’Netsparker’’

Ferruh Mavituna tarafından kurulan bu sistem, internetteki sayfaların güvenlik açıklarını tespit ederek herhangi bir hack veya çalıntı riskini ölçüp sayfa sahiplerine bildiriyor, Böylelikle olası tehlikelerin önüne geçiliyor. Mavituna nasıl birinci olduğunu ise bizlere şu görüşle aktarıyor; ‘’Öncelikle sürpriz oldu, rakiplerimiz çok güçlüydü ama bizi ön sıraya iten şey kapsamlılıktı. Çünkü yaptığımız sitem tüm sanal dünyayı etkileyebilecek güçte bir sistemdi, sadece web sayfalarını değil, telefon uygulamalarını kullandığımız teknolojik aletleri de içine alan bir sistemden bahsediyoruz, bizi birinci yapan bu oldu.’’

Gelelim haberimize, 3 yılın ardından kendini geliştirip muhteşem niş fikriyle, Netsparker 40 Milyon Dolarlık yatırım turunu Turn/RiverCapital liderliğinde tamamladığını açıkladı.
Usta Girişimcimizin Sponsorlarından Bazıları İse Şöyle;
– NASA
– Samsung
– ING Bank
– Sony
– Ptt
– TAI
– Garanti
– TRT
– SIEMENS
– AKBANK
– Toronto Üniversitesi
– McAfee
– Skype
– TURKSAT
– TheDisnepCompany
– OECD

UstaGirişimci ailesi olarak kendilerini canı gönülden kutluyor, çıktıkları bu uzun yolda başarılar diliyoruz.

Bilgiyle kalın 🙂

Önceki İçerikÇin, En Yeni Mega Enerji Projesi İle Dünya’ya Temiz Nefes Aldırmayı Amaçlıyor!
Sonraki İçerikHarnup Pekmezini Tarımsal Üretimde Kullandı, Ciddi Bir Başarıya İmza Attı!
mm
Y B Ü İng/Maliye Bölümünde okuyan Şule Birgül, girişimcilik alanına ilk adımını Change Starter programıyla attı. Uzun soluklu bir eğitim sonrasında RAM ve TUBITAK iş birliğiyle hazırlanan girişimcilik eğitimine devam etti. Aynı yıl içerisinde Avrupa Projeleri alanında kendini geliştirdi ve çeşitli projeler yazdı. Bu projeler kapsamında Avrupa gönüllüsü olarak Bulgaristan'da iki ay kaldı. Türkiye'de yapılmış olan KA3 projesi koordinasyon ekibinde yer aldı, yine bu kapsamda Ankara'da gerçekleşen Avrupa Birliği KA1 Youth Exchange projelerinde gönüllü olarak çalıştı. TUBITAK Bilim Şenlikleri Projesi kapsamında proje yazdı. Başbakanlık Yurtdışı Türkler Başkanlığı'nda kabul aldığı Uluslararası Öğrenciler Akademisi ile çeviri ve Türkçe okumaları eğitimi aldı. MÜSİAD'ın düzenlediği Uluslararası Öğrenciler Akademisi'ne katılarak Dış Ticaret Eğitimini tamamladı. Günümüzde STK'lar da aktif rol almakla birlikte, ustagirişimci.com için içerik yazmaktadır.