Usta Girişimci Olabilmek ve Kalıcılığa Ulaşabilmek İçin İzlemeniz Gereken 4 Yol!

0
1714
girişimci olmak

Usta bir girişimci olabilmek yüksek bir dağa tırmanmak gibidir. Yukarı çıkarken bayağı zorlanırsınız ancak, manzaraya baktığınızda her şeyi unutur, o muhteşemliğe kapılıp gidersiniz. Dayanaklı olmaksa bir tırmanışın olmazsa olmazıdır. Sizde bir girişimci iseniz dayanaklı olmanız sizin için hayati önem taşımaktadır. Ulaşmaya değer olarak gördüğünüz her şey, zorlu çalışmalar gerektirir. Önünüzdeki zorlukların üstesinden gelmek içinde, kalıcılığın ustası olabilmeniz gerekmektedir.
Sizlerde eğer girişimcilik tırmanışı için dayanıklı olduğunuzu düşünüyor ve girişimcilik rüyanızı gerçekleştirmek istiyorsanız, kalıcı olabilmenin önemini anlamanıza ve UstaGirişimci olmanıza yardımcı olacak dört kural var:

1- Eğer Sen Vizyonunda Israrcı Olmazsan, Bunu Bir Başkası Yapacaktır
vizyon sahibi olmak
Üzücü bir gerçek var. Dünyada harika fikirleri ancak dayanma gücü, arzusu veya bilgi birikimi olmayan birçok insan var. Çoğu da maalesef hayallerinden vazgeçiyor. Çünkü yıprandılar ve her şeyden önemlisi korktular. Aslında hepsini bir kenara bırakalım, galiba hiç biri zihinsel olarak bir şeyler yapabilmeye hazır değildi. Sizler rüyanızı gerçekleştirmeye istekli değilseniz kusura bakmayın, vazgeçtiğiniz yerde bunu bir başkası gerçekleştirecektir. İçinizde birçok kişi şu durumu yaşamıştır. ‘’Ya, aslında bunu bende düşünmüştüm, bu benimde aklıma gelmişti. Adam yapmış.’’
Rüyalarınızın gerçek olmasını, fikirlerinizden tüm insanlığın faydalanmasını istemez misiniz? Bunun için sadece denemeniz yeterlidir. Günümüzde deneyenler kazanıyor, denemeyenler ise başaramayışlarıyla baş başa kalıyor. Fikriniz varsa meydan okumalı, boş oturmamalısınız.

2- Yalnızsan Başaramazsın
tek başına iş yapmak
Size engel oluşturan tüm negatif düşüncelerinizi azaltmanız, yeni bir bakış açısıyla değerlendirmekle mümkün olabilir. Sizin vizyonunuzu anlayacak, hedeflerinizi ve stratejilerinizi analiz etmenize yardımcı olacak ve mantıklı düşünen kişilerle bir olmanız, sizi tüm olumsuzluklardan geri bırakacaktır. Doğru perspektif verecek kadar objektif olan insanları çevrenizde bulundurmanız, vizyonunuzun gelişmesine katkı sağlayacağı kuşkusuz doğrudur. Sonuçta en iyi fikirler bile, başarılı olmak adına yeniden şekillendirme veya düzeltme gerektirebilir.

3- Motivasyonunu Göstermeden Güven Veremezsin
güven vermek
Hayallerinize ulaşmak ve olabildiğince usta girişimci olma yolunda ilerlemek istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şey, motivasyonunuzu yüksek tutmaktır. Zaman zaman boşluğa düşebilirsiniz. Siz boşluğa düşerseniz motivasyonunuzu kaybeder ve çevrenize vazgeçmiş imajı ve güvensizlik verirsiniz. Saygınlığınızı artırmak istiyorsanız bunu sadece fikirlerinizi sözcüklerle ifade etmekle değil, aynı zamanda idealleriniz uğruna dik duruşunuzla yapabilirsiniz. Bunu da insanlara kanıtlamalısınız. Çünkü insanları inandırırsanız, güven ve saygıya dayalı bir portföy oluşturup ideallerinize daha kolay ulaşırsınız.

4- Yaratıcılığına Sarıl ki Seni Yeniliklere Götürsün
yaratıcı fikir sahibi olmak
Yaratıcı olmak, farklı bakış açılarını benimsemek ve farklı fikirlerden esinlenmektir.
Yaratıcı kişiler her iş alanında yeniliğe açıktır. Buda onların uzun vadede daha başarılı olması için iyi bir özelliktir. Zaten standart bir bakış açısıyla bir iş kolu kurmayı ve iş kolu yönetmeyi düşünürseniz, kalıcılığı sağlayamazsınız. Değişimlere ayak uydurabilmek adına yaratıcı olmak zorundasınız. Girişimcilikte usta olabilmek için yaratıcılığınızı ortaya koymalısınız.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.