Usta Girişimcilerin, En Çok Tercih Ettiği 4 Sektör!

0
1615
en çok yatırım yapılan sektörler

Gelişen ve değişen dünyaya ayak uydurmak elbette usta girişimcinin olmazsa olmazı. Bu sebeple girişimciler değişen piyasa şartlarına bağlı olarak yatırım yaptıkları sektörleri de değiştiriyor. Önceki yıllarda finansman, ithalat, emlak, turizm, bankacılık gibi sektörlere çok fazla yatırım yapılırken ve girişim yapmak için tercih edilirken,günümüzde bu durum biraz değişmiş gibi görünüyor. İşte son yılların en çok tercih edilen sektörleri:

1.Finansal Teknoloji
en çok yapılan işler
Finansal hizmetlerin, teknoloji ile birleşerek daha kolay ve etkin bir biçimde kullanılması için uygulamalar üretmeyi ifade ediyor. Bizce Finansal Teknoloji sektörünün en etkin ve başarılı örneği Bitcoin. Bitcoini kısaca sanal para olarak tanımlayabiliriz. İlk defa 2009 yılında ortaya çıkan Bitcoin, sanal ortamda üretilen, kullanılan, alınıp satılabilen ve alışveriş yapmaya imkan sağlayan yeni bir para birimi. Geçtiğimiz son 4 ayda %179 değer kazandı.

2.Hizmet Yazılımları
yazılım sektörü
Günümüzde kurumlar, şirketler hatta bireysel olarak da insanlar,hizmet yazılımlarından fazlasıyla yararlanıyor. Bankaların mobil şube uygulamalarından tutunda,akıllı telefonlarımızdaki yardımcı uygulamalara kadar her şey hizmet yazılım sektörü ürünü. Sektörde büyük bir yer edinmiş SaaS da bunlardan biri. SaaS, bu tür yazılımları müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda sağlayan bir sistem. Şöyle ki;müşteri kullanmak istediği yazılımın işine yarayan bir kısmını SaaS sayesinde elde edebiliyor. Paket programları parçalayarak müşteriye sunabiliyor. Bu da müşteri için önemli bir maliyet kaybını önlemiş oluyor.

3.Pazar yeri uygulamaları
alışveriş sitesi kurmak
Pazar yeri uygulamaları, pazarı insanların ayağına getiren bir sektör. Bugün sayısız alışveriş sitesi ve uygulaması var. İnsanlar oturdukları yerden alışveriş yapabiliyor ve böylece,kıymetli zamanları da kendilerine kalıyor. Sektörde birçok büyük firma var. En geniş kapsamlı girişimlerden biride Aliexpress. Aliexpress dünya üzerindeki en uygun fiyatları bulup size sunuyor. Satıcı ve müşteri arasında aracılık yapan sistem geniş ürün yelpazesi ile her kesimden insana hitap ediyor.

4.Organik Tarım
organik tarım işi
Gittikçe bilinçlenen dünya toplumu artık organik tarıma daha çok önem veriyor. Hemen her yerde organik bir tarım ürününün karşınıza çıkması kuvvetle muhtemel. Hal böyle olunca usta girişimcilerde bu durumu fırsata çevirmeyi iyi biliyorlar. Dünya üzerinde organik tarım yapan küçük büyük birçok işletme mevcut. Sektör diğer sektörlerle öylesine iç içe geçmiş durumda ki yalnız başına düşünülmesi biraz zor. Gıda sektörü içinde yer alan her girişim organik tarım ürünlerine kayıtsız kalamıyor ve gün geçtikçe organik tarım sektörü biraz daha büyüyüp genişliyor..