Usta Girişimcilerin Sahip Olduğu, En Temel 5 Nitelik!

0
935
girişimcinin nitelikleri

Tüm usta girişimcilerin kendini belli eden belirli nitelikleri mevcuttur.
Kişisel deneyimlerimiz ve araştırmalarımız sonucu elde ettiğimiz güçlü yönleri, sizlerle paylaşmak istedik. Hepsinin öğrenilebilir olduğunu vurgulayarak, dikkatli şekilde incelemenizi öneriyoruz.

1- Öz Disiplin
disiplinli çalışmak
Usta girişimcinin sahip olduğu ilk niteliktir. Yapmanız ve yapmamanız gerekenleri disipline edebildiğiniz sürece, başarınız garantidir. Öz disiplin ayrıca; benlik, kendini kontrol, kişisel sorumluluk ve kendine yön verebilmeyi gerektirir.

2- Dürüstlük
dürüst olmak
Usta girişimcinin sahip olduğuikinci niteliktir. Yapacağınız her şeyde, her işlemde ve etkinlikte dürüst olun. Asla taviz vermeyin. Sözünüz tahtınızdır ve işiniz söz konusu ise onurunuzdur. Başarılı olan tüm işler, güven üzerine inşa edilir.

3- Kalıcılık
piyasada kalıcı olmak
Usta girişimcinin sahip olduğu üçüncü niteliktir. Girişimcilikte en büyük varlığınız, herkesten daha çok dayanabilmeye istekli olmaktır.Kalıcılığınız,kendinize olan inancınızın ve başarı kabiliyetinizin gerçek bir ölçüsüdür.

4- Net bir yön duygusu
yön duygusu
Usta girişimcinin sahip olduğu dördüncü niteliktir. Kendinizin ve işinizin her alanı için açık hedefler belirlemelisiniz. Eğer tüm durumlarda, hedefe gidecek olan yönünüzü belirleyebilirseniz, kazanan siz olursunuz.

5- Belirleyici ve Eylem odaklı olmak
eylem odaklılık
Usta girişimcilerin sahip olduğu beşinci özelliktir.Bazen ani kararlar almanız gerekebilir. Bir hata olduğunu belirleyip, bunu bir an önce düzeltmelisiniz. Hedefiniz içinde ki sorunları hallede biliyorsanız, bu eylem odaklı düşüncenizdendir.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.