Yaratıcı Olduğunu Düşünen İnsanlar İçin, 5 İş Fikri!

0
1870
yaratıcı insanalar için iş fikri

Yaratıcı yeteneklere sahip olmak, her insana verilen bir şans değildir. Ancak başarılı olmak için sadece yaratıcı olmak yeterli değildir daha fazlasını gerektirir. Bu, yaratıcılığınızın eserleri olan ürün veya hizmetlerinizi satabilmek veya size para kazandıracak bir işletme ve pazarlama çalışması yapabiliyor olmanız anlamına gelir. Neyse ki, bu bile yaratıcı bir yetenekle mümkündür.
Eğer, yaratıcı yeteneğe veya yeteneklere sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, yapabileceğiniz 5 iş fikri var:

El Sanatları 

el sanatı yaparak para kazanmak
el sanatları

Dekoratif sanat veya başka bir zanaat ürünü yapabiliyor musunuz? Peki, neden satmayı düşünmüyorsunuz? Bunu letgo uygulaması üzerinden bile yapabilirsiniz. Yaptığınız el işleri, resimler, ebrular, ahşaplar ve daha niceleri. Yapmanız gereken sadece, ortaya çıkardığınız ürünleri satabilmek için vakit ayırmak. Eğer gerçekten çok üretkenseniz ve el sanatları fuarlarına hiç katılmadıysanız sizi kınıyoruz. Özellikle fuarlar kendinizi kanıtlayabilmeniz için iyi bir ortamdır.

Takı Tasarımı

tasarımlarla para kazanmak
takı tasarımı yapmak

Boncuklu takılar özellikle son zamanların en popüler ürünleri haline geldi. Sadece boncuklu takılar olarakta düşünmeyin. Çünkü birçok kişi bu ürünleri, tasarımın benzersiz olmasından ve başka kimsede bulunmayacağından dolayı satın almayı çokça tercih ediyor. Eğer böyle bir yeteneğiniz varsa, yapmanız gereken pazarınızı belirlemek ve doğru fiyatlandırma yapmaktır. İnstagram, Facebook, web sitesi ve diğer birçok alan üzerinden de satış yapabilmeniz mümkündür.

Hediye Sepeti veya Çantası Hazırlamak

hediye sepeti ve çantası yapma fikri
hediye sepeti ve çantası hazırlamak

Hediye sepetleri, içerisinde bulundurduğu dikkat çekici ve kişiye özel hitap edebilme özelliğiyle oldukça popülerdir. Hatta sepeti sizin yapmanıza bile gerek yok. Öğrenciler için içerisinde okul malzemeleri veya yenilebilir ikramlar olan bir çanta veya sepet, yeni doğan bebekler için ihtiyaç duyulan eşyalar ile doldurulmuş bir sepet, ebeveynler için hoş bir hediyedir. Tek yapmanız gereken yaratıcılığınızı konuşturarak bu ürünleri dikkat çekebilir hale getirmek. İnternet özellikle pazar anlamında size yardımcı olacaktır.

Duvar Resmi Yapmak

duvara resimler yaparak para kazanmak
duvar resmi yapımı

Evler, ofisler ve hatta bir okul tarafından tercih edilebilme olasılığınız oldukça yüksek. Oldukça zor bir alan ve bu yeteneğe sahip olan çok az kişi var. Böyle bir yeteneği para kazanılabilecek bir iş haline getirebilmekte oldukça zordur. Ne kadar ilerleyebileceğinizi ön göremezsiniz. Ancak, pediatrik doktorlar veya çocuk bakım merkezleri gibi birçok ev sahibi ve işletmede dekorasyon için bu kişilere ihtiyaç duyabilir. Kendi evinize, bir arkadaşınızın evine veya dükkanına çizeceğiniz ücretsiz birkaç şeyle bazı kişileri potansiyel müşteriniz haline getirebilirsiniz. Bu sizin en iyi reklamınızdır. Yaptığınız o anki şeylerin fotoğraflarını da kullanarak kendiniz için ilanda verebilirsiniz. Çünkü bu iş için bir Web sitesine ihtiyacınız olmayacaktır.

Fotoğrafçılık Yapmak

iş fikri, fotoğrafçılık
fotoğraf çekmek

Mükemmel bir fotoğraf çekme yeteneğiniz varsa bu iş sizin için ideal bir kazanç kapısı olabilir. Fotoğrafçılıktan para kazanmanın çeşitli yolları vardır: Örneğin, insanlara veya evcil hayvanlara portre hizmeti sunmak ve düğün-nişan gibi özel günlerde bu işi yapmak. Bir başka seçenek ise, internet üzerinde bulunan stok fotoğrafçılık siteleri üzerinden, fotoğrafladığınız çeşitli nesne, doğa, insan ve şehir gibi birçok görüntüyü satmak.

Yeni fikirlerle karşınızda olmaya devam edeceğiz. UstaGirişimci ile kalın…