Yaşları İtibariyle Hiç Ummadığınız Bir Şekilde Sizlere İlham Olacak, Oldukça Usta ve Bir O Kadar da Küçük 7 Girişimciyi Sizler İçin Sıraladık!

0
1192
çocuk girişimciler

Bir işletme sahibi olma hayalinizi gerçekleştirmek için asla küçük olduğunuzu düşünmeyin. Bir gün mutlaka geç bile kaldığınızın farkında varacaksınız. Dünya üzerinden örnek göstereceğimiz bu  küçük kardeşlerimizin, sizlere ilham vermesini temenni ediyoruz. peki, kim bu küçük kardeşlerimiz:

1-Hart Main
hart main çoçok girişimci
Üst düzey bir fikir edinmek, başarılı bir iş kurmanın ilk adımıdır. Hart main bu adımı 13 yaşında atarak, herkesin takdir edeceği bir başarı elde etti.Peki bunu nasıl yaptı?

Kız kardeşinin okul kermesinde sattığı ağır kokulu mumlar ona ilham oldu. Bu mumlardan esinlenerek yola çıkan Main, neden erkeksi kokular içeren mumlar yapmıyoruz? Fikriyle, iş kurmanın ilk adımını attı.
Bu fikir üzerinde bir araya gelen aile fertleri, ona yatırım yaptı. Hepsi bu fikri geliştirmek için grup halinde çalıştı. Başarı ise çok gecikmeden geldi. Bu fikir ülke çapında bir üne sahip oldu. Yapmış oldukları kokulardan bir kaçı ise: Kamp ateşi, domuz pastırması, talaş ,boru, pizza, taze çim,kahve vs..

2-Caine Monroy
caine monroy çocuk girişimci
Aklın yaşta değil başta olduğunun bir göstergesi aslında, MONROY. Sadece 9 yaşında ve bir karton çarşı sahibi.Peki, nasıl bir çarşı sahibi olabildi?

Yaz tatillerinde gittiği babasının oto yedek parça dükkanında, ayrıntılı bir karton çarşı inşa etti. İlk başlarda tabi kimse uğramadı. Ama bir gün dükkana gelen müşterinin dikkatini çekmeyi başardı. Bu çarşıya dikkat kesilen kişi ise bir film yapımcısıydı. Bu kişinin bu denli dikkatini çekmesiyle kısa süre içerisinde TV programcılarının ve çevredeki çocukların ilgi odağı haline gelen bu çarşıda, gelirini ise şu şekilde sağladı.
Çocuklara çarşı içerisinde oyun oynattı ve TV programlarının desteği ile ciddi miktarda bağış topladı. Kısa sürede 242 bin dolar para kazandı.

3-Catherine Cook
catherine cook my year book
Daha 15 yaşında. Fikrinin çıktığı noktayı ve ne kadar kazandığını duyunca çok şaşıracaksınız.
Hepimiz ara sıra evde otururken, eskilerden konuşuruz. Tüm eskiler dökülür bir anda. Eski albümler, yıllıklar…
İşte Catherine’nin çıkış noktasıda bu oldu. Kişilerin yıllığını web sitesi üzerinde yayınlayabileceği, sosyal medya ağının olması gerektiği fikrine kapıldı. Bu fikir ile beraber myyearbook.com kuruldu. Site yakın zamanda 3 milyon üyeye ulaştı. Ciddi reklam teklifleri alan site 4.1 milyon dolar gelir elde etti.

4-Willow Tufano
wilow tufano çocuk girişimci
14 yaşında ki Tufano ise tasarrufunu fırsata çevirenlerden. Bir buçuk sene tasarruf yaparak 6 bin dolar biriktirdi. Bu birikimi temizlik yaparak ve kendince emlakçılık yaparak elde etti. Daha sonra ev müzayedelerine katılan Tufano,100 bin dolarlık evi 12 bin dolara alarak büyük bir başarıya adım attı.

5-Fraser Doherty
Fraser Doherty çocuk girişimci
DOHERTY, büyükannesinin reçel tariflerinden yola çıkarak, 200 kişiden oluşan bir fabrika kiraladı. 14 yaşındayken okulu bırakıp bu reçellerin seri üretimine başlayan çocuk, Birleşik Arap Emirlikleri’nin üst düzey süpermarketi ile anlaşıp, 750 bin dolarlık satış seviyesine ulaştı.

6-Cameron Johnson
cameron johnson çocuk girişimci
İlk girişimini 12 yaşındayken, kız kardeşinin 30 tane oyuncak bebeğini alarak yaptı. Bu bebekleri internet üzerinden satışa koyup,10 katı kar elde eden Johnson, eğer bu bebekleri direk imalatçısından satın alırsam,daha çok para kazanabilirim diye düşündü. İmalatçısından bebekleri alıp, internet üzerinden satışını yapmaya devam etti. Kazandığı paranın bir kısmını reklamında kullandı. 15 yaşına geldiğinde ise ayda ortalama 300 bin dolar getirisi olan başka işler kurdu. Kendisi şuan 33 yaşında bir işadamı.

7-Ashley Qualls
Ashley Qualls
27 yaşındaki Ashley sadece 8 dolar ile girdiği bir internet sayfasında kendi tasarımlarını yayınladı. Birçok kişi tarafından beğeni alan tasarımlarını, internette satmaya karar verdi. Kısa sürede 7 milyon takipçiye ulaşan Ashley, aylık kazancını 70 bin dolara yükseltti. Bu iş için kendisine gelen 1.5 milyon dolarlık teklifide reddetti.

SONUÇ
Hiç bir şeyi, girişimci olma hayallerinizin önüne koyup kendinizi kandırmayın. Bu girişimcilerden, ne kadar büyük veya ne kadar küçük yaşta olduğunuzun yada fikrinizin ne kadar iyi veya kadar kötü olduğunun fark etmediğini görebilirsiniz. Yeter ki fikriniz, desteğiniz ve kendinize inancınız olsun.
Umuyoruz ki, bu içeriğimiz .Kendinize ve fikrinize inanmaya devam etmenizi sağlar.
Unutmadan!!!
Korkunuz sizi mahkum eder, umudunuz özgür bırakır.

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz. Bizi takip etmeye devam edin.