Yeni Girişimcilerin, En Çok Tercih Ettiği 4 Sektör!

0
2233
yeni girişimcilerin en çok tercih ettiği sektörler

Girişimcilik faaliyetlerinin son zamanlarda hızla artmaya devam etmesi sevindirici bir durumdur. Peki, girişimcilerin genel anlamda en çok tercih ettiği sektörler nedir?
Yaptığımız çeşitli araştırmalar sonucu, en çok şu alanlara yoğunluk olduğunu gözlemledik:

1- İnternet Hizmetleri
yeni girişimciler internet hizmetlerini tercih ediyor
Bu sektör açık yazılmış bir çek gibidir. Teknolojideki, mobil kullanımındaki ve veri hizmetlerine olan ihtiyaçtaki büyüme artarak devam edecek gibi duruyor. Özellikle sanal iş sahalarında önümüzdeki on yıl içinde büyümenin ciddi artış göstererek devam edeceğine ve e-ticarete olan bağımlılığın daha da artacağına inanıyoruz. Hayatın daha çok, sanal ortam üzerinden yürütüldüğü başka bir çağda yaşıyoruz. Bu girişimciler için muazzam iş fırsatları yaratıyor. Bu sektörün bir iş kurmak ve işini büyütmek isteyenler için çok iyi bir alan olduğu kanaatindeyiz.

2- Yazılım
en çok tercih edilen iş fikirlerinden biri yazılım sektörü
Günümüzün en önemli ve en kazançlı sektörüdür diyebiliriz. İnsanlar özellikle bu alana büyük ihtiyaç duyuyorlar. Çünkü hemen hemen her gün farklı bir hizmet sunabilmek adına çeşitli şeyler istiyorlar. Bu ihtiyaçla beraberde yazılım alanı gittikçe büyümeye devam ediyor. Bu alana talebi artıran bir başka neden ise, bulut bilişim sektöründeki büyümedir. Örneğin, bir doktorun bile telefonundan grafik ve röntgen görüntüleyebilmek için yazılım şirketlerine başvuruda bulunduğunu biliyor musunuz? Doktorların bu sayede yanına gelemeyecek durumda olan hastalar için, durumları hakkında teşhiste bulunabilmesi ve ilaç tavsiyesinde bulunması mümkün olabilir.

3- Muhasebe Hizmetleri
muhasebe hizmetleri tercih edilen iş fikirlerinden
Yeni finans, banka ve vergi düzenlemeleriyle muhasebe hizmetlerine duyulan ihtiyacın daha da artacağını düşünüyoruz. Bu sektörde girişimciler için birtakım fırsatları sunmaktadır. Özellikle çevreyle ve bilgiyle çok ciddi bağlantısı olan bir sektördür. Yakın zamanlı yazılmış makalelere göre özel muhasebe firmalarının kâr marjlarında yaklaşık % 20’lik artış görülmüştür.

4- Danışmanlık Firmaları
son zamanların en revaçta olan iş fikri, danışmanlık firmaları
Özellikle gelişmekte olan ekonomilerde yeniden daha fazla işletme kurulmaktadır. Geçtiğimiz yılın ağustosunda kurulan şirket sayısı bir önceki yıla(2016) göre % 26.91 artmıştır. Bu büyüme ise gittikçe, yönetim ve teknik danışmanlara olan ihtiyacı artırmaktadır. Danışmanlık firmaları, birçok işletme için iş planı hazırlama, strateji belirleme, pazarlama yapabilme ve bütçe belirleme gibi konularda yardım sunmaktadır. Yalnız şunu söylemeliyiz ki, bu alanda uzmanlaşabilmek büyük emek istemektedir.

Bunlar bizlerin gözlemlemiş olduğu dört sektördür. Bu liste tamamen öznel şekilde oluşturulmuştur ve tartışmaya açıktır. Ancak düşünmekte ve araştırmakta özgürüz öyle değil mi?
Peki, sizler hangi sektörlerde fırsatlar görüyorsunuz? Yorumlarınızla bu alanı genişletebilirsiniz..

UstaGirişimci ailesi olarak teşekkür ederiz.