Yöneticiliğin Yeni Nesil Anlamı; ‘’Liderlik’’

0
1753
patronluğun yeni nesil anlamı nedir

Üretilen herhangi bir bilginin dünya üzerindeki dolaşımının çok kısa bir zaman aldığı günümüz dünyasında, yöneticilerinde kendilerini bu bilgi akımına adayıp, sürekli kendilerini geliştirmeleri ve daha da ilerlemeleri gerekmektedir. Yöneticiler elde ettiği bilgileri ve edindiği tecrübeleri, işletmenin her bir üyesiyle paylaşabilmeli ve onları akademik ruhlu kişiler olmaya zorlamalıdır.

Eğer bir yönetici başarılı olmak istiyorsa katı yönetim anlayışından uzaklaşmalı, personelinin ve işletmesinin ufkunu açabilen yenilikçi bir anlayış benimsemelidir. Çünkü Dünya, eski kurallar zincirinden uzaklaşmakta ve kendi fanusunun içinde yaşayan yöneticileri artık kabul etmemektedir.
lider olmak
Yöneticilik kavramı yerini, artık daha yenilikçi bir kavram olan liderliğe bırakmıştır. Liderlik, yöneticilikten aldığı tahtı 21. yy şartlarında iletişim yeteneğine sahip, çalışanlarıyla daha kaliteli yol alabilen ve çalışanlarının gelecek kaygılarını anlayıp ona göre plan yapabilen bir kavram haline getirmiştir.

Artık yönetici, mesleki bilgisiyle yetinen değil yeni nesil fırsatları görüp bu fırsatları en iyi şekilde değerlendirebilen ve oluşabilecek tüm tehditlere çözümler üretebilen bir liderdir.